Коррупцияга қарши курашиш тажрибаси билан алмашиш бўйича хорижий сафар
Европа комиссиясининг TAIEX INTRA лойиҳаси доирасида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғининг ўринбосари Д.Тураханов бошчилигидаги Бош прокуратура делегацияси Руминиянинг коррупцияга қарши курашишга масъул бўлган ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларига танишув ташрифи ўтказилмоқда.
Ташрифнинг биринчи куни Руминиянинг коррупцига қарши курашиш директорати (DGA) Бош директори ўринбосари, полиция бошлиғи – комиссар Мануэл-Элен Попеск хоним билан учрашув бўлиб ўтди. Унда комиссар хоним Директорат фаолияти, унинг тузилиши, асосий функциялари ва вазифалар ҳақида маълумот берди.
Шунингдек, DGA томонидан коррупциянинг олдини олиш соҳасида олиб борилаётган тадқиқот фаолияти батафсил очиб берилди.
Ўз навбатида, Ўзбекистон делегацияси раҳбари томонидан Ўзбекистон Республикасида коррупцияга қарши курашиш соҳасида амалга оширилаётган ислохотлар билан таништириш мақсадида тақдимот ўтказилиб, унда, жумладан прокуратура ва бошқа ваколатли органларнинг мазкур соҳада тутган ўрни кўрсатиб берилди.

Foreign trip to exchange experience in fighting corruption
The General Prosecutor's Office delegation, under the leadership of D. Turakhanov, deputy head of the Law Enforcement Academy, is making an introductory visit to Romania's law enforcement agencies in charge of combating corruption as part of the TAIEX INTRA project of the European Union.
Particularly, Commissioner Manuel-Elen Popescu, the director of Romania's Directorate General for Anti-Corruption (DGA), was met with on the first day of the visit. Commissioner Popescu gave information regarding the Directorate's operations, organization, primary responsibilities, and tasks at the meeting.
Similarly, detailed information was provided about the research activities being carried out by the DGA in the field of combating corruption.
In turn, the delegation from Uzbekistan presented initiatives being implemented in the field of anti-corruption in the Republic of Uzbekistan, with the aim of acquainting with the efforts being made in this field, including highlighting the role of the prosecutor's office and other competent authorities.