Академия талабалари – халқаро танлов совриндорлари
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг “Феникс” жамоаси жорий йилнинг 22-26 апрель кунлари Москва аҳрида ўтказилган “Халқаро гуманитар ҳуқуқ” бўйича Ф.Ф.Мартенс номидаги ХХV юбилей танловининг финал босқичида иштирок этди.
Ҳакамлар ҳайъати финал иштирокчиларини баҳолаш жараёнини уларнинг халқаро гуманитар ҳуқуқ нормаларини билиши, жамоанинг ўз фикрини далиллар билан мустаҳкамлаши, вазиятга нисбатан тезкорли ва жавобни тақдим этишдаги ижодкорлиги каби мезонлар асосида амалга оширди.
Жорий йилда саралаш босқичи натижаларига кўра мусобақада Арманистон, Беларусь, Қозоғистон, Озарбайжон, Россия, Тожикистон, Туркманистон ва Ўзбекистондан 26 та жамоа иштирок этди.
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси жамоаси ушбу синовлардан муваффақиятли ўтди ва 3-ўринни эгаллаб, совриндорлар қаторидан жой олди.

Students of the Academy are winners of international competitions.
The "Fenix" team of the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan participated in the final stage of the 25th Jubilee Competition named after F.F. Martens on "International Humanitarian Law" held in Moscow on April 22-26 of this year.
The jury evaluated the finalists on the basis of criteria such as their knowledge of international humanitarian law norms, the team's ability to support its opinion with evidence, and its prompt and creative response to the situation.
This year, according to the results of the qualifying round, 26 teams from Armenia, Belarus, Kazakhstan, Azerbaijan, Russia, Tajikistan, Turkmenistan and Uzbekistan took part in the competition.
The team of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan successfully passed these tests and took the 3rd place and was among the winners.