Ўзбекистон – Япония: “Йўл ҳаракати хавфсизлиги” қўшма лойиҳаси амалга оширилмоқда
Академия томонидан Япония халқаро ҳамкорлик агентлиги (JICA) билан ҳамкорликда “Йўл ҳаракати хавфсизлиги” қўшма лойиҳаси амалга оширилмоқда.
2023 йилнинг сентябрь ойида бошланган лойиҳа икки йилга мўлжалланган бўлиб, уни амалга ошириш учун Япониядан 6 нафар халқаро эксперт жалб қилинган.
Ўтган давр мобайнида лойиҳа доирасида бир қатор JICA экспертлари томонидан Ўзбекистонда, шу жумладан, ҳудудларга чиқиб таҳлил ва тадқиқот ишлари олиб борилди.
Ўтказилган тадқиқотлар натижаси бўйича жорий йил 30 май куни Академия бошлиғининг биринчи ўринбосари Е.В.Коленко “Йўл ҳаракати хавфсизлиги” лойиҳаси раҳбари ўринбосари Ч.Ватанабе билан учрашув ўтказилди.
Учрашувда Япониялик экспертлар томонидан ўтган даврда амалга оширилган ишлар ҳамда лойиҳани амалга оширишдаги келгусидаги вазифалар муҳокама қилинди.

Uzbekistan – Japan: the joint project "Road Traffic Safety" is being implemented
In collaboration with the Japan International Cooperation Agency (JICA), the Academy is implementing a joint 'Road Traffic Safety' project.
The project, which started in September 2023, is planned for two years and involves six international experts from Japan.
During this period, a series of analyses and research studies were conducted in Uzbekistan, including regional visits, by several JICA experts as part of the project.
Based on the results of the conducted research, on May 30 of this year, the first deputy head of the Academy, Ye.V.Kolenko, held a meeting with the deputy head of the 'Road Traffic Safety' project, Ch.Vatanabe.
During the meeting, the Japanese experts discussed the work completed over the past period and the future tasks involved in implementing the project.