Россия Федерацияси Тергов қўмитаси Санкт-Петербург академияси билан ҳамкорликнинг истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди
Ўзаро ҳамкорлик тўғрисидаги битим ижроси доирасида Россия Федерацияси Тергов қўмитасининг Санкт-Петербург академияси илмий котиби С.Ю.Мелиховнинг Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ишчи ташрифи амалга оширилди.
Ташриф давомида томонлар замонавий ўқув дастурлар ва илғор халқаро стандартлар асосида тергов ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятининг бошқа соҳаларида кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш соҳасида ўзаро ҳамкорликни сифат жиҳатидан янги босқичга олиб чиқиш масалаларини муҳокама қилишди.
Шунингдек С.Ю.Мелихов Академия фаолияти, прокуратура ва тергов органлари ходимларини ўқитиш жараёни, таълимда қўлланилаётган янги педагогик усуллар ва замонавий технологиялар, ўқув инфраструктураси, профессор-ўқитувчилар ва тингловчиларга яратилган шароитлар билан яқиндан таништирилди.
Конструктив мулоқот якунида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг барча йўналишларида фаолликни оширишга келишиб олишди.

Prospective areas of cooperation with the Investigative Committee of the Russian Federation and the Saint Petersburg Academy were discussed
As part of the implementation of the cooperation agreement, an official visit of S.Yu. Melikhov, Scientific Secretary of the Saint Petersburg Academy of the Investigative Committee of the Russian Federation, to the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan took place.
During the visit, the parties discussed the possibilities of taking their cooperation to a qualitatively new level in training, retraining, and improving the qualifications of personnel in investigative and other areas of law enforcement activities, based on modern educational programs and advanced international standards.
S.Yu. Melikhov was also introduced to the activities of the Academy, the training process for employees of prosecution and investigative bodies, the new pedagogical methods and modern technologies used in education, the training infrastructure, and the conditions created for professors, lecturers, and trainees.
At the conclusion of the constructive dialogue, both sides agreed to intensify their cooperation in all areas.