Халқаро илмий-амалий онлайн конференцияда иштирок этилди
Академия вакиллари Россия Федерацияси Президенти ҳузуридаги Россия халқ хўжалиги ва давлат хизмати академияси филиали – Сибирь бошқарув институти томонидан ташкил этилган “Евроосиё иқтисодий иттифоқи мамлакатлари, Ўзбекистон ва Тожикистон республикаларида инқирозга қарши иқтисодий чоралар” мавзусидаги халқаро илмий-амалий онлайн конференцияда иштирок этди.
Тадбирда Евроосиё иқтисодий иттифоқи мамлакатлари, Ўзбекистон ва Тожикистон республикаларининг илмий-таълим муассасалари, давлат органлари ва бизнеснинг 90 дан ортиқ вакиллари иштирок этди.
Конференцияда салбий иқтисодий жараёнларга қарши давлат сиёсатининг асосий йўналишлари, COVID-19 пандемияси шароитида норматив-ҳуқуқий базани такомиллаштириш, Арманистон, Беларусь, Қозоғистон, Тожикистон, Ўзбекистон, Қирғизистон ва Россия Федерациясида амалга оширилаётган чоралар муҳокама қилинди.
Тадбир иштирокчиларга қонунчиликни янада такомиллаштириш бўйича таклифлар ишлаб чиқиш бўйича фикр алмашиш имконини берди.

Участие в Международной научно-практической онлайн-конференции
Сотрудники Академии приняли участие в Международной научно-практической онлайн-конференции «Антикризисные экономические меры в странах Евразийского экономического союза, республиках Узбекистан и Таджикистан», организованной Сибирским институтом управления – филиалом Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации.
В мероприятии приняли участие более 90 представителей научно-образовательных учреждений стран Евразийского экономического союза, Узбекистана и Таджикистана, а также государственных органов и бизнеса.
В ходе конференции были обсуждены ключевые направления государственной политики противодействия негативным экономическим процессам, совершенствование нормативно-правовой базы в условиях пандемии COVID-19, меры, реализуемые в республиках Армения, Беларусь, Казахстан, Таджикистан, Узбекистан, Кыргызской Республике и Российской Федерации.
Мероприятие позволило участникам обменяться мнениями по выработке предложений по дальнейшему совершенствованию законодательства.