Манфаатлар тўқнашуви қонунчилигини тушунтириш бўйича ўқув семинарлари давом эттирилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Ўзбекистон Республикасининг “Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида”ги Қонуни ижросини самарали ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига асосан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан давлат органлари ва ташкилотларида манфаатлар тўқнашуви ҳолатларини аниқлаш, уларни бартараф этиш ҳамда олдини олиш юзасидан ўқув машғулотлари, шу жумладан семинар ва тренинглар ўтказиб келинмоқда.
Навбатдаги ўқув семинари Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ҳузуридаги Сейсмопрогностик мониторинг республика маркази ходимлари учун ташкил этилди.
Аралаш тарзда ўтказилган семинарда Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази прокурори Т.Сафаров томонидан иштирокчиларга “Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида”ги Қонуннинг мазмун-моҳияти, давлат хизматчиларига ўрнатилган тақиқ ва чекловлар, уни бузганлик учун қонунчиликда назарда тутилган жавобгарлик чоралари бўйича ҳақидаги қоидаларни тушунтирилиб, иштирокчиларнинг қизиқтирган саволларига батафсил маълумот берилди.

Training seminars on the legislation regarding conflicts of interest continue
Based on the resolution of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures to effectively organize the implementation of the Law of the Republic of Uzbekistan 'On Conflicts of Interest'," the Law Enforcement Academy has been conducting training sessions, including seminars and workshops, for state bodies and organizations to identify, eliminate, and prevent conflicts of interest.
The latest training seminar was organized for the staff of the Republican Center for Seismic Prognostic Monitoring under the Ministry of Emergency Situations.
At the seminar, held in a hybrid format, Prosecutor T. Safarov from the Anti-Corruption Scientific and Educational Center of the Academy explained the content and essence of the Law "On Conflicts of Interest," the prohibitions and restrictions imposed on civil servants, and the legal responsibilities provided for violating these rules. Detailed answers were also provided to the participants' questions.