Халқаро грантларда иштирок этишга тайёргарлик бўйича тренинг
Академия томонидан коррупцияга қарши курашиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикасининг долзарб муаммолари юзасидан фундаментал, амалий ва инновацион тадқиқотлар ўтказиш, илмий-тадқиқот дастурлари ва лойиҳаларини, шу жумладан, миллий, хорижий ва халқаро грантларни жалб қилган ҳолда амалга ошириш бўйича муайян ишлар амалга оширилмоқда.
Академия илмий-тадқиқот ва инновацион фаолият даражаси, илмий-тадқиқот ишлари сифати, шунингдек, илмий-инновацион фаолият натижалари рейтинг кўрсаткичларини ошириш мақсадида Европа иттифоқи грантларида, шунингдек, демократия ва қонун устуворлигини мустаҳкамлаш ҳамда инсон ҳуқуқларининг ҳурмат қилинишини таъминлашга қаратилган лойиҳаларда иштирок этишни режалаштирган.
Жорий йилнинг 21 май куни грантларда иштирок этиш ва ишлаб чиқилаётган лойиҳаларнинг устувор мавзу ва йўналишларини муҳокама қилиш бўйича ишлар доирасида Академия ишчи гуруҳи экспертлари учун тренинг бўлиб ўтди.
Тадбир Академия фаолиятига лойиҳа бошқарувини жорий этиш дастури доирасида жалб қилинган лойиҳа бошқаруви соҳасидаги мутахассис М.Хакимджанова томонидан ўтказилди.
Тренинг натижасига кўра янги лойиҳаларни ишлаб чиқиш ва амалга ошириш борасида таклиф ва тавсиялар ишлаб чиқилди.

Тренинг по подготовке к участию в международных грантах
Академией активно продолжается работа по проведению фундаментальных, прикладных и инновационных исследований, реализации научно-исследовательских программ и проектов по актуальным проблемам противодействия коррупции и профилактики преступлений, в том числе, с привлечением национальных, зарубежных и международных грантов.
В целях повышения уровня научно-исследовательской и инновационной деятельности, качества научно-исследовательских работ, а также рейтинговых показателей результатов научно-инновационной деятельности, Академией планируется участие в грантах Европейского союза, а также других проектах, направленных на развитие и укрепление демократии и верховенства закона, обеспечение уважения прав человека.
21 мая текущего года в рамках работ по подготовке к участию в грантах и обсуждению приоритетных тем и направлений разрабатываемых проектов состоялся тренинг для экспертов рабочей группы Академии.
Мероприятие проведено специалистом в области проектного управления М.Хакимджановой, привлеченной к работе Академии в рамках программы по внедрению проектного управления в деятельность Академии.