Ноқонуний молиявий оқимларга қарши курашиш соҳасида БМТнинг НЖҚКБ билан ҳамкорлик
Академия раҳбарияти БМТнинг Наркотиклар ва жиноятчиликка қарши курашиш бўйича бошқармасининг Марказий Осиёдаги минтақавий офиси жиноий даромадларни легаллаштириш ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш бўйича маслаҳатчиси А.Водяний билан телефон конференция режимида учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар Академия билан БМТнинг Наркотиклар ва жиноятчиликка қарши курашиш бўйича бошқармасининг “Уюшган жиноятчилик ва ноқонуний наркотиклар савдоси билан боғлиқ параллел молиявий текширувни амалга ошириш ва ноқонуний молиявий оқимларга чек қўйиш бўйича Ўзбекистон Республикасининг ваколатли органлари ходимларининг малакасини ошириш”  янги лойиҳасини амалга оширилиши масалаларини муҳокама қилдилар.
Учрашув натижаси бўйича томонлар  қўшма лойиҳани самарали амалга оширишга йўналтирилган тадбирлар режалаштирди.

Сотрудничество с УНП ООН в сфере противодействия незаконным финансовым потокам
Руководством Академии в режиме телефонной  конференции проведена встреча с советником по противодействию отмыванию денег и финансированию терроризма Регионального офиса Управления ООН по наркотикам и преступности в Центральной Азии А.Водяным.
Стороны обсудили вопросы реализации нового проекта Академии и УНП ООН «Повышение потенциала сотрудников компетентных органов Республики Узбекистан в осуществлении параллельного финансового расследования и прекращении незаконного оборота финансовых потоков, связанных с организованной преступностью и незаконной торговлей наркотиками».
По результатам встречи стороны запланировали мероприятия по пути эффективной реализации совместного проекта.