Рауль Валленберг номидаги Инсон ҳуқуқлари ва гуманитар ҳуқуқ институти (Швеция) раҳбарияти билан ишчи учрашув
Жорий йилнинг 13 июль куни Бош прокуратура Академияси ва Рауль Валленберг номидаги Инсон ҳуқуқлари ва гуманитар ҳуқуқ институти вакиллари видеоконференцалоқа орқали ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолияти масалаларига бағишланган “Инсон ҳуқуқлари” магистратура дастури бўйича ишчи учрашувини ўтказдилар.
Томонлар ўқув режасининг дастлабки мавзулари ва дастурнинг қисмларини биргаликда тайёрлаш бўйича кейинги қадамларни муҳокама қилишди.
Учрашувда ушбу лойиҳани қўллаб-қувватлаган ЕҲХТнинг Ўзбекистондаги лойиҳалар координатори идорасининг масъул ходимлари иштирок этди.

Рабочая встреча с руководством Института прав человека и гуманитарного права имени Рауля Валленберга (Швеция)
13 июля с.г. представители Академии Генеральной прокуратуры и Института прав человека и гуманитарного права имени Рауля Валленберга провели рабочую встречу посредством видеоконференцсвязи, посвященную содействию внедрению магистерской программы «Права человека» с акцентом на правоохранительную деятельность.
Стороны обсудили предварительную тематику учебного плана и дальнейшие шаги по совместной подготовке части программы.
Во встрече приняли участие ответственные сотрудники Офиса Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане, осуществляющего поддержку данного проекта.