Бош прокуратура Академиясида янги “ProAcademy” электрон журналининг имкониятлари, шунингдек илмий нашрларни тайёрлаш тартиби билан танишиш мақсадида онлайн семинар-тренинги бўлиб ўтди.
Тадбирда мақола муаллифларини рўйхатдан ўтказиш, мақолаларни тақдим этиш, уларни индексация қилиш, “ProAcademy” электрон журналига мақолаларни юборишда идентификация рақамларини кўрсатиш ва жойлаштириш тартиби бўйича батафсил маълумот берилди.
Маълумки, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси Раёсатининг 2020 йил 30 июлдаги 283/7.1-сон қарорига асосан, Бош прокуратура Академиясининг “ProAcademy” (https://uzjournals.edu.uz/proacademy/) электрон журналида чоп этилган илмий мақолалар хорижий илмий нашрларда чоп этилган илмий мақолаларга тенглаштирилган.
“ProAcademy” илмий журналига киритилган мақолалар халқаро стандартларга мослаштирилган бўлиб, икки босқичли аноним тақриздан (double-blind peer review) ўтказилади.

Семинар-тренинг по ознакомлению с новым электронным журналом Академии «ProAcademy»
В Академии Генеральной прокуратуры состоялся онлайн семинар-тренинг по ознакомлению с возможностями нового электронного журнала Академии Генеральной прокуратуры «ProAcademy», а также порядком подготовки научных публикаций.
В ходе мероприятия разъяснен порядок регистрации авторов статей, подачи, индексации авторов, цитирования и размещения идентификационных номеров при подаче статей в электронный журнал «ProAcademy».
В соответствии с Постановлением Президиума Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан № 283/7.1 от 30 июля 2020 года, научные статьи, опубликованные в электронном журнале «ProAcademy» (https://uzjournals.edu.uz/proacademy/) приравниваются к научным статьям, опубликованным в зарубежных научных публикациях.
Представление статей в научном журнале «ProAcademy» Академии Генеральной прокуратуры соответствует международным стандартам и предусматривает двухэтапное двойное слепое рецензирование (double-blind peer review).