2021 йил 26 май куни Белорусия Республикаси Ички ишлар вазирлиги Академияси раҳбарининг илмий ишлар бўйича ўринбосари П.Гридюшко бошчилигидаги Белорусия Республикаси ИИВ Академияси делегациясининг Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясига ташрифи бўлиб ўтди.
Делегация таркибида шунингдек жиноятларни тергов қилиш кафедраси бошлиғи Т.Шчерба, маъмурий фаолият кафедраси бошлиғи С.Добриян, иқтисодий хавфсизлик кафедраси бошлиғи О.Марков, шунингдек халқаро ҳамкорлик бўлими бошлиғи М.Барсуковалар ташриф буюрдилар.
Учрашув давомида Белоруссия делегацияси вакилларига Академия фаолияти, шу жумладан, ўқув жараёни ва прокуратура ва тергов амалиётининг ўзига хос хусусиятлари, прокурорлар ва терговчиларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишнинг ўзига хос хусусиятлари тўғрисида батафсил маълумотлар берилди ҳамда ўзаро манфаатли йўналишлар бўйича ҳамкорликнинг қатор масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув якунлари бўйича белгиланган йўналишлар бўйича ҳамкорликда фаолият юритишни давом эттиришга келишиб олинди.

Визит делегации Академии Министерства внутренних дел Республики Беларусь
26 мая 2021 года состоялся рабочий визит делегации Академии Министерства внутренних дел Республики Беларусь во главе с заместителем начальника Академии МВД по научной работе П.Гридюшко в Академию Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
В составе делегации в Узбекистан также прибыли начальники кафедр расследования преступлений Т.Щерба, административной деятельности С.Добриян, экономической безопасности О.Маркова, а также начальник отдела международного сотрудничества М.Барсукова.
В ходе встречи представителям белорусской делегации была представлена подробная информация о деятельности Академии, в том числе особенностях образовательного процесса и прокурорско-следственной практики, специфике подготовки, переподготовки и повышения квалификации прокурорско-следственных кадров, а также обсуждены ряд вопросов сотрудничества по основным направлениям, представляющим взаимный интерес.
По итогам встречи сторонами была достигнута договоренность продолжить совместную работу по обозначенным направлениям.