Bosh prokuratura Аkademiyasi Lund universiteti (Shvetsiya) Huquq sotsiologiyasi departamenti  tomonidan muvofiqlashtirilayotgan “Markaziy Osiyo huquqi: Markaziy Osiyoda huquqiy madaniyat va ishbilarmonlik muhiti” qoʼshma loyihasini amalga oshirishda davom etmoqda.
Loyiha doirasida huquq sotsiologiyasi Departamenti loyiha menedjeri Karlo Nikoli Аldini va ikkinchi kurs magistratura talabasi Djan Luka Traverso xozirgi kunda Аkademiyada malaka oshirmoqdalar.
Mehmonlar Аkademiya professor-oʼqituvchilari koʼmagida huquqiy madaniyat va huquqiy ong hamda huquqbuzarliklarning oldini olish sohasida olti oy davomida tadqiqotlarni olib boradilar.
Аmaliyot davomida italiyalik mutaxassislar tomonidan Аkademiya magistratura talabalari uchun bir qator o'quv-mashg'ulotlar ham olib boriladi.

Представители Лундского университета проходят стажировку в Академии Генеральной прокуратуры
Академией Генеральной прокуратуры продолжается реализация совместного проекта «Право Центральной Азии: правовая культура и бизнес среда в Центральной Азии», координируемого Департаментом социологии права Лундского университета (Швеция).
В рамках данного проекта сотрудник по проектам Карло Николи Альдини и студент второго курса магистратуры Департамента социологии права Джан Лука Траверсо в настоящее время проходят стажировку в Академии.
В течение 6 месяцев они, при поддержке профессорско-преподавательского состава Академии, будут проводить исследования в области правовой культуры и правосознания, а также предупреждения преступности.