Akademiyada O‘zbekiston prokuraturasi faxriylari bilan uchrashuv
Davlatimiz Rahbarining tashabbusi bilan mamlakatimizda keksa avlod vakillarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning yosh avlodni xalqimizning ko‘p asrlik an’analarini hurmat qilish ruhida tarbiyalash ishidagi rolini oshirishga qaratilgan keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Respublikamizda o‘tkazilayotgan “Keksalar haftaligi” doirasida 2021 yil 8 oktabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasida O‘zbekiston prokuraturasi faxriylari hamda Akademiya tinglovchilari ishtirokida “Adolat tarozisini mahkam tutib” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Ta’kidlash lozimki, prokuratura organlarida ko‘p yillar fidokorona xizmat qilgan faxriylarimiz bugun ham biz bilan bir safda turib, yoshlarning kasbiy mahorati va malakasini oshirish hamda ularni qasamyodiga sadoqat ruhida tarbiyalashga munosib hissa qo‘shib kelmoqda.
Davra suhbatida prokuratura organlari faxriylari o‘zlarining qonun ustuvorligini ta’minlash, qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini, jamiyat va davlatning qonun bilan qo‘riqlanadigan manfaatlarini himoya qilish sohasidagi boy va ibratli hayot tajribalari, amaliy bilim va ko‘nikmalari bilan o‘rtoqlashdilar.
Shuningdek tadbirda prokuratura organlarida “Ustoz-shogird” an’analari tiklanib, yoshlarning ustoz va murabbiylar bilan uzviy hamkorligi yo‘lga qo‘yilgani kadrlarni tayyorlash, tarbiyalash hamda ularni o‘z kasbining yetuk mutaxassisi bo‘lib yetishishlarida ulkan ahamiyat kasb etishi alohida e’tirof etildi.

Встреча с ветеранами органов прокуратуры
По инициативе Главы нашего государства проводится масштабная работа, направленная на всестороннюю поддержку представителей старшего поколения, повышение их роли в воспитании молодого поколения в духе уважения к многовековым традициям и ценностям.
В рамках проводимой в республике «Недели пожилых людей» 8 октября 2021 года в Академии Генеральной прокуратуры организован круглый стол с участием ветеранов органов прокуратуры и слушателей Академии.
Следует отметить, что ветераны органов прокуратуры, самоотверженно служившие на протяжении многих лет, и сегодня, находясь строю, вносят достойный вклад в дело повышения квалификации и профессиональных навыков молодых специалистов, воспитания их в духе верности присяге.
В ходе мероприятия ветераны органов прокуратуры поделились со слушателями Академии своим богатым опытом, знаниями и практическими навыками в сфере обеспечения верховенства закона, укрепления законности, защиты прав и свобод граждан, охраны интересов общества и государства законом.
Также участниками отмечены заслуги наставников в процессе подготовки высококвалифицированных кадров, подчеркнуты успехи в работе по налаживанию тесного взаимодействия между молодыми специалистами и наставниками, возобновлению традиции «Наставник–ученик».