Sayyor o‘quv va amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi
Ichki ishlar vazirligi ko‘magida Bosh prokuratura Akademiyasi magistraturasi tinglovchilar uchun dala o‘quv va amaliy mashg‘ulotlar tashkil etildi.
O‘tkaziladigan sayyor o‘quv mashg‘ulotlari doirasida magistrlar jangovor, saf va jismoniy tayyorgarlikning asoslarini o‘zlashtiradilar.
Shuningdek, dasturga muvofiq tinglovchilar jangovar o‘qotar qurollarning asosiy turlari, ulardan foydalanishning nazariy jihatlari, ularning jangovar xususiyatlari, asosiy qism va mexanizmlari haqida ma’lumotga ega bo‘ldilar.
Tinglovchilar o‘qishdan bo‘sh vaqtlarida o‘zlarining bilimlarini oshirish va jismonan chiniqish maqsadida u yerdagi  axborot-resurs markazi va sport-sog‘lomlashtirish majmuasidan samarali foydalandilar.
O‘quv yig‘inining yana bir asosiy maqsadi Bosh prokuratura Akademiyasi magistraturasi tinglovchilari o‘rtasidagi o‘zaro munosabatlar, ruhiy birdamlik va jamoaviy jipslikni mustahkamlashdan iboratdir.

Проведены выездные учебные и практические занятия
При поддержке Министерства внутренних дел проведены полевые учебные и практические занятия для слушателей магистратуры Академии Генеральной прокуратуры.
В рамках выездных учебных занятий магистранты осваивают основы боевой, строевой и физической подготовки.
В соответствии с программой, слушатели также узнают об основных типах боевого огнестрельного оружия, теоретических аспектах их применения, боевых характеристиках, основных частях и механизмах.
В свободное от учебы время слушателям предоставлена возможность эффективно использовать информационно-ресурсный центр и спортивный комплекс для развития своих знаний и физической подготовки.
Одной из основных целей выездных занятий также является укрепление взаимодействия, командного духа и сплоченности слушателей магистратуры Академии Генеральной прокуратуры.