AQSH Xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID) vakillari bilan uchrashuv
2021-yilning 5-noyabr kuni Akademiya rahbariyati AQSH Xalqaro taraqqiyot agentligining (USAID)ning O‘zbekistonda sud-huquq islohotlari loyihasi direktori R.Nazarova, yuristlar malakasini oshirish bo‘yicha mutaxassis M.Mukimova va oliy va kasb-hunar ta’limi sohasidagi ekspert, professor B.Baumanlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
USAID dasturining chora-tadbirlar rejasini amalga oshirish doirasida huquqiy islohotlar bo‘yicha tomonlar Akademiyaning ta’lim sifatini oshirish tizimini takomillashtirish bilan bog‘liq masalalarni muhokama qildilar. Mehmonlarga Akademiya faoliyati, jumladan, magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha kadrlar tayyorlash haqida ma’lumot berildi.
Uchrashuv yakunlariga ko‘ra tomonlar hamkorlikni rivojlantirishni davom ettirishga tayyorligini bildirdi.

Встреча с представителями Агентства США по международному развитию (USAID)
5 ноября 2021 года состоялась встреча руководства Академии с руководителем проекта Агентства США по международному развитию (USAID) в Узбекистане по судебной-правовой реформе Р.Назаровой, специалистом по повышению квалификации юристов USAID М.Мукимовой, а также международным экспертом в области высшего и профессионального образования профессором Б.Бауманном.
В рамках реализации плана мероприятий Программы ЮСАИД по правовой реформе, стороны обсудили вопросы, касающиеся улучшения системы качества образования Академии. Гости были проинформированы о деятельности Академии, в том числе о подготовке кадров по специальностям магистратуры.