AQSH o‘rmon xizmati va AQSH Davlat departamentining Narkotik moddalar va huquqni muhofaza qilish idorasi (INL) vakillari bilan uchrashuv
Bosh prokuratura Akademiyasida Amerika o‘rmon xizmati loyiha menejeri S. Mann, AQSH Davlat departamentining Giyohvand moddalar va huquqni muhofaza qilish masalalari bo‘yicha (INL) Toshkentdagi byurosi direktori D. Anderson va INL dasturlari yordamchisi F. Qayumxo‘jayevlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mehmonlar Akademiyaning tuzilmasi va faoliyat yo‘nalishlari, kadrlarni tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimi bilan tanishtirildi. Prokuratura va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlarining atrof-muhitni muhofaza qilish va ekologiya sohasidagi salohiyatini oshirish masalalariga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Konstruktiv ruhda o‘tgan uchrashuv yakunlari bo‘yicha o‘zaro manfaatli sohalarda hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha keyingi qadamlar belgilandi.

Встреча с представителями Лесной службы США и Бюро Госдепартамента США по борьбе с наркотиками и охране правопорядка (INL)
В Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с менеджером по проектам Американской лесной службы С. Манн, директором отдела Бюро Госдепартамента США по борьбе с наркотиками и охране правопорядка (INL) в Ташкенте Д. Андерсоном и ассистентом по программам INL Ф. Каюмходжаевым.
Гости были ознакомлены со структурой и направлениями деятельности Академии, системой подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров. Отдельно затронуты вопросы повышения потенциала работников прокуратуры и других правоохранительных органов в вопросах защиты окружающей среды
и экологии.
Встреча прошла в конструктивном духе, по итогам определены дальнейшие шаги по укреплению сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.