O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan Toshkent shahar Chilonzor tumanida amalga oshirilayotgan “Xavfsiz hudud” loyihasi ekspertlar guruhining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv Vena shahridagi BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasining jinoyatlarni oldini olish va jinoiy sudlov bo‘limi vakili, shahar xavfsizligi loyihasi koordinatori N.Grelle  ishtirokida o‘tkazilib, unda BMTning Giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakillari,  shuningdek, xalqaro va milliy ekspertlar  qatnashishdi.
Tadbir konstruktiv va samarali o‘tdi, milliy ekspertlar loyiha doirasida amalga oshirilgan tadqiqot natijalari asosida ishlab chiqilgan xulosa va takliflardan iborat yakuniy hisobotni taqdim etdilar.
Shuningdek, yig‘ilish ishtirokchilari yakuniy tadbirni tashkil etish va o‘tkazish, jumladan, 2021 yil 6 dekabr kuni “Hyatt Regency” mehmonxonasida o‘tkazilishi rejalashtirilgan ommaviy axborot vositalari uchun brifing hamda manfaatdor vazirlik va idoralar ishtirokidagi hisobot taqdimotini muhokama qildilar.

Встреча в рамках проекта «Безопасный регион» в Чиланзарском районе города Ташкента
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась очередная встреча экспертной группы проекта «Безопасный регион» в Чиланзарском районе города Ташкента.
Встреча проведена с участием г-жи Нины Греллье, сотрудника по предупреждению преступности и уголовного правосудия, координатора проекта городской безопасности штаб-квартиры УНП ООН в г. Вене, а также представителей Регионального представительства УНП ООН в Центральной Азии, международных и национальных экспертов.
Мероприятие прошло конструктивно и плодотворно, национальными экспертами представлен окончательный отчет с выводами и предложениями, разработанными по итогам проведенного в рамках проекта комплексного исследования.
Также участниками встречи обсуждены вопросы организации и проведения итогового мероприятия, включающего брифинг для СМИ и презентацию отчета с участием заинтересованных министерств и ведомств, запланированного к проведению на 6 декабря 2021 года в гостинице «Hyatt Regency».