Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazilishi haqida
2021 yil 16 dekabr kuni Hyatt Regency Tashkent mehmonxonasida O‘zbekiston Respublikasi prokuratura organlari tashkil etilganligining 30 yilligiga bag‘ishlab  “O‘zbekiston prokuraturasi: kecha, bugun va ertaga” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy  konferensiya o‘tkaziladi.
Konferensiya O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi tomonidan YEXHTning O‘zbekistondagi loyihalari Koordinatori ofisi, BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasining Markaziy Osiyodagi Mintaqaviy vakolatxonasi,  «Mintaqaviy muloqot» XNNT va boshqa xalqaro tashkilotlar ko‘magida tashkil etildi.
Konferensiya dasturida “Prokuraturaning tashkiliy-huquqiy asoslari va faoliyatini rivojlantirish istiqbollari” mavzusida yalpi sessiya, shuningdek “Prokuratura organlarining fuqarolar huquq va erkinliklari, davlat va jamiyat manfaatlari himoyasini ta’minlashdagi roli” hamda “Prokuratura organlarining jinoyatchilikka qarshi kurashish faoliyatidagi o‘rni” mavzularida parallel sessiyalar o‘tkazilishi nazarda tutilgan.

Международной научно-практической конференции
16 декабря 2021 года в гостинице Hyatt Regency Tashkent состоится международная научно-практическая конференция на тему: «Прокуратура Узбекистана: вчера, сегодня и завтра», приуроченная к 30-й годовщине основания Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
Конференция организована Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан при поддержке Офиса Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане, Регионального представительства УНП ООН в Центральной Азии, МНПО «Региональный диалог» и других международных организаций.
Программой конференции предусмотрено проведение Пленарной сессии на тему: «Перспективы развития организационно-правовых основ и деятельности прокуратуры», а также параллельных сессий по темам: «Роль органов прокуратуры в обеспечении прав граждан, интересов государства и общества» и «Роль органов прокуратуры в деятельности по борьбе с преступностью».