Qishloq xo‘jaligi sohasida malaka oshirish kursi boshlandi
Agrar va oziq-ovqat sohalarini rivojlantirishga oid qonunchilik ijrosi ustidan nazorat yo‘nalishida faoliyat yurituvchi tuman (shahar) prokurorlarining yordamchilari uchun malaka oshirish kurslari  boshlandi.
Malaka oshirish kursi aralash shaklda tashkil etilgan bo‘lib, tinglovchilarning asosiy qismi ish joyidan ajralmagan holda Akademiyaning axborot-ta’lim portali orqali masofaviy tarzda o‘qitiladi, shuningdek kursning yakuniy bir xaftasi davomida tinglovchilarga ana’naviy tarzda  mashg‘ulotlar  o‘tkaziladi.
Kurs dasturida amaldagi qonunchilikdagi yangiliklar, huquqni qo‘llash amaliyotidagi tizimli muammo va kamchiliklar, ularni bartaraf etish yo‘llari hamda agrar va oziq-ovqat sohalarida qonun hujjatlari ijrosi ustidan prokuror nazoratining boshqa dolzarb masalalari bo‘yicha o‘quv mashg‘ulotlari o‘rin olgan.
O‘quv jarayoni boshlanishiga tayyorgarlik ko‘rish doirasida tinglovchilar uchun audiokonferensiya shaklida seminar tashkil etilib, unda masofaviy ta’lim kursini tashkil etish va o‘tkazish, amaliy topshiriqlarni bajarish tartibi tushuntirildi.

Начался курс повышения квалификации в сфере сельского хозяйства
Запущен курс повышения квалификации для помощников прокуроров районов (городов), осуществляющих надзор за исполнением законодательства по развитию аграрной и продовольственной сферы.
Курс повышения квалификации организован в смешенном формате: основная часть учебной программы проводится дистанционно, без отрыва слушателей от основного места работы, используя возможности информационно-образовательного портала Академии, а заключительная часть обучения проводится в форме очных занятий в Академии.
Программа курса включает в себя учебные занятия по нововведениям
в действующее законодательство, системным проблемам и недостаткам правоприменительной практики, способам их решения, а также другим актуальным вопросам осуществления прокурорского надзора за исполнением законодательства в аграрной и продовольственной сфере.
В рамках подготовки к запуску курса для слушателей организован семинар в формате аудиоконференцсвязи, в ходе которого разъяснен порядок организации и прохождения дистанционного курса обучения, а также выполнения практических работ.