Rossiya Federatsiyasining Oliy sudi huzuridagi Davlat odil sudlov universiteti bilan hamkorlikni o'rnatish choralari
Yuridik kadrlarni kasbiy tayyorlashga ixtisoslashgan xorijiy profil muassasalar bilan o'zaro hamkorlikni o'rnatish maqsadida O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi va Rossiya Federatsiyasining Oliy sudi huzuridagi Davlat odil sudlov universiteti rahbariyati o'rtasida uchrashuv tashkillashtirildi.
Uchrashuvda Rossiya tarafidan Universitetning ilmiy ishlar bo'yicha prorektori V.N.Kornev, o'quv va tarbiyaviy ishlar bo'yicha prorektori S.I.Puxnarevich, ta'lim faoliyatining sifati bo'yicha rektor o'rinbosari YE.A.Shkabura hamda o'quv-metodik boshqarma boshlig'ining o'rinbosari S.L.Parfenova ishtirok etdilar.
Uchrashuvda tomonlar kadrlarni tayyorlash va ularning malakasini oshirish, ta'lim va ilmiy-izlanish ishlari, xalqaro hamkorlik sohalaridagi asosiy vazifalar va faoliyat yo'nalishlari bo'yicha axborot almashdilar.
Tadbir ishtirokchilari har ikki davlat muassasalarining kelgusidagi o'zaro hamkorlik yo'nalishlarini muhokama qilib, ikki tomonlama manfaatdorlikka qaratilgan sohalarda o'zaro hamkorlikning konkret takliflarini ishlab chiqish yuzasidan kelishib oldilar.

Установление сотрудничества с Государственным университетом правосудия при Верховном суде Российской Федерации
В целях налаживания взаимодействия с профильными зарубежными учреждениями по профессиональной подготовке юридических кадров организована встреча между руководством Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и Государственного университета правосудия при Верховном суде Российской Федерации.
На встрече с российской стороны приняли участие проректор по научной работе Университета В.Н.Корнев, проректор по учебной и воспитательной работе С.И.Пухнаревич, заместитель ректора по качеству образовательной деятельности Е.А.Шкабура и заместитель начальника Учебно-методического управления С.Л.Парфенова.
Стороны проинформировали друг друга об основных задачах и направлениях деятельности в области подготовки кадров и повышения их профессионализма, образовательной и научно-исследовательской работы, международного сотрудничества.
Участники обсудили направления возможного взаимодействия учреждений двух стран, договорились о подготовке конкретных предложений сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.