Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qiluvchi organlar Akademiyasi doktorantlarining Buxoro va Samarqand viloyatlari prokuraturalariga tashrifi
Joriy yilning 6-7 aprel kunlari Buxoro va Samarqand viloyati prokuraturalariga Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qiluvchi organlar Akademiyasi 8 nafar tadqiqotchi-doktorantlarining tashrifi doirasida davra suhbatlari bo‘lib o‘tdi.
Tadbirlar davomida Buxoro viloyati prokurorining o‘rinbosari R.Zayniyev va Samarqand viloyati prokurorining xalqaro-huquqiy masalalar bo‘yicha katta yordamchisi Sh.Amritdinovlar mehmonlarga bugungi kunda O‘zbekistonda prokuratura organlari tizimida amalga oshirilayotgan huquqiy islohotlar haqida ma’lumot berdilar.
O‘z navbatida, uchrashuvlarda mehmonlar o‘zlarining doktorlik dissertatsiyalari bo‘yicha olib borayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari hamda Qozog‘iston Respublikasi huquqni muhofaza qiluvchi organlari tajribasi bilan o‘zaro fikr almashishdi.
Tadbirlarda hamkorlikdagi faoliyat yuzasidan taklif va tavsiyalar qabul qilindi.
Shuningdek, qozog‘istonlik mehmonlar qadimiy Buxoro va Samarqandning diqqatga sazovor tarixiy joylari va muqaddas ziyoratgohlarini tomosha qildilar.

Визит докторантов Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в прокуратуры Бухарской и Самаркандской областей
6-7 апреля текущего года состоялся визит 8 докторантов-исследователей Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в прокуратуры Бухарской и Самаркандской областей, в рамках которого проведены круглые столы.
В ходе мероприятий заместитель прокурора Бухарской области Р. Зайниев и старший помощник прокурора Самаркандской области по международно-правовым вопросам Ш. Амритдинов информировали гостей о проводимых в настоящее время правовых реформах в системе органов прокуратуры Республики Узбекистан.
В свою очередь, гости обменялись мнениями о научно-исследовательской работе по своим докторским диссертациям и опытом правоохранительных органов Республики Казахстан.
На мероприятиях приняты предложения и рекомендации по совместной деятельности.
Вместе с тем, казахстанские гости посетили исторические достопримечательности и святыни древней Бухары и Самарканда.