2022 – 2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasiga bag‘ishlangan o‘quv kursi o‘tkazildi
Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 28.01.2022 yildagi PF–60-son Farmoni bilan tasdiqlangan
2022-2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi hamda Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturining ijrosini ta’minlash masalalariga bag‘ishlangan masofaviy o‘quv kursi o‘tkazildi.
Ushbu o‘quv kursida dastlab viloyat prokurorlari va ularga tenglashtirilgan prokurorlar hamda ularning o‘rinbosarlari o‘z bilim va malakalarini oshirdilar.
O‘quv mashg‘ulotlari mobaynida 7 ta ustuvor yo‘nalishdan iborat Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi hamda uni “Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturi, har bir ustuvor yo‘nalish bo‘yicha belgilangan maqsad va vazifalar hamda ularni amalga oshirish mexanizmlari, prokuratura organlari oldidagi ustuvor vazifalar borasidagi masalalar atroflicha ko‘rib chiqildi.

Проведен учебный курс по вопросам реализации «Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022 – 2026 годы»
Академией Генеральной прокуратуры проведен дистанционный учебный курс для сотрудников органов прокуратуры, посвященный вопросам реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022 — 2026 годы и Государственной программы по ее реализации в «Год обеспечения интересов человека и развития махалли», утвержденной Указом Президента Республики Узбекистан от 28.01.2022 года №УП–60.
В рамках курса на первом этапе обучение прошли прокуроры областей и приравненные им прокуроры, а также их заместители.
В ходе учебных занятий слушатели всесторонне рассмотрели суть и содержание Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022 — 2026 годы, включающей семь приоритетных направлений, Государственной программы по ее реализации в «Год обеспечения интересов человека и развития махалли», цели и задачи по каждому приоритетному направлению, а также первостепенные задачи органов прокуратуры и механизмы их реализации.