Sayyor o‘quv-amaliy mashg‘ulotlari o‘tkazildi
Hududiy prokuraturalar ish faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida Bosh prokuratura Akademiyasi rahbar kadrlarni qayta tayyorlash kursi tinglovchilari ishtirokida joriy yilning 27-30 may kunlari Surxondaryo viloyatida sayyor o‘quv-amaliy mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
Sayyor mashg‘ulotlar davomida Surxondaryo viloyat prokuraturasi hamda Uzun tuman prokuraturasining ijobiy ish tajribalari o‘rganildi.
Bundan tashqari, ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish sohasida ijobiy yutuqlarga erishayotgan tadbirkorlik sub’ektlari faoliyati bilan yaqindan tanishildi.
Shuningdek, viloyatning diqqatga sazovor joylari, tarixiy-arxeologik yodgorliklari, madaniyat maskanlariga tashriflar uyushtirildi.
Mazkur sayyor mashg‘ulotlar tinglovchilarning prokuratura organlari ijobiy ish amaliyotini o‘zlashtirish, o‘zaro tajriba almashish hamda kelgusida faoliyat samaradorligini yana oshirishga xizmat qiladi.

Об итогах выездных учебно-практических занятий
В целях ознакомления с деятельностью нижестоящих прокуратур Академией Генеральной прокуратуры 27-30 мая текущего года организованы выездные занятия для слушателей курса переподготовки руководящих кадров в Сурхандарьинской области.
В рамках программы слушатели имели возможность изучить положительный опыт работы областной прокуратуры, а также прокуратуры Узунского района.
Кроме того, слушатели ознакомились с деятельностью хозяйствующих субъектов, достигших положительных результатов в сфере производства и услуг.
Также организованы поездки по достопримечательностям, историческим и археологическим памятникам и культурным объектам области.
Подобные выездные занятия позволят слушателям ознакомиться с положительной практикой работы подразделений органов прокуратуры на местах, обмениваться опытом и дальнейшему повышению эффективности деятельности.