Huquq sohasida hujjatlarni tayyorlash va tadqiqotlar o‘tkazish ko‘nikmalarini takomillashtirish
Huquqiy islohotlar bo‘yicha USAID dasturi ko‘magida Akademiyada Sietl universitetining Huquq maktabi professori Lorel Outs (AQSH) ishtirokidagi “Huquq sohasida hujjatlarni tayyorlash va tadqiqotlar o‘tkazish ko‘nikmalarini takomillashtirish” mavzusidagi uch kunlik seminar-trening yakuniga yetdi.
Tashkil etilgan tadbir Akademiya xodimlari, doktorantlari va mustaqil izlanuvchilarining ilmiy-tadqiqot va tahliliy ko‘nikmalarini oshirishga yo‘naltirilgan.
Seminar-trening auditoriyaning faol jalb qilinishi, temaktik guruhlarga bo‘linishi va boshqa zamonaviy yondashuvlardan foydalanishi orqali interfaol shaklda o‘tkazildi. Tadbir yakunida Lorel Outs ishtirokchilarning savollariga batafsil javoblar berdi.
Ushbu tadbir Bosh prokuratura Akademiyasida doimiy asosda yo‘lga qo‘yilgan xalqaro mutaxassislarni jalb qilishning tizimli jarayonining davomidir.

Совершенствование навыков подготовки документов и проведения исследований в правовой сфере
В Академии завершился трехдневный семинар-тренинг на тему: «Совершенствование навыков подготовки документов и проведения исследований в правовой сфере» с участием профессора школы права Университета Сиэтла (США) Лорэл Оутс, организованный при поддержке Программы USAID по правовой реформе.
Организованное мероприятие направлено на повышение научно-исследовательских и аналитических навыков сотрудников, докторантов и самостоятельных соискателей Академии.
Семинар-тренинг был проведен в интерактивной форме с активным задействованием аудитории, разделением на тематические группы и использованием иных современных подходов. В завершение мероприятия Лорэл Оутс дала развернутые ответы на вопросы участников.
Данное мероприятие является продолжением системного процесса привлечения международных специалистов, налаженного на постоянной основе в Академии Генеральной прокуратуры.