Akademiya professor-o‘qituvchilari uchun seminar-trening tashkil etildi
Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan professor-o‘qituvchilarning kasbiy mahoratini oshirish, ilmiy-ta’lim jarayoniga innovatsion texnologiyalar va metodikalarni joriy etish borasida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Akademiya professor-o‘qituvchilarining pedagogika, andragogika va o‘qitish metodikasi sohasidagi hamda ilmiy-tadqiqot faoliyatini amalga oshirish borasidagi bilim va ko‘nikmalarini shakllantirish va rivojlantirish maqsadida «Kasbiy motivatsiyani rivojlantirish» mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Mazkur trening Akademiya professor-o‘qituvchilarining ta’lim dasturlarini tayyorlash va amalga oshirish, o‘qitishning samarali usullarini joriy etish, o‘quv jarayonini rejalashtirish va tashkil etish, umuman olganda kasbiy mahoratlarini rivojlantirish borasidagi salohiyatini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Организован семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава Академии
Академия Генеральной прокуратуры ведет системную работу по повышению квалификации профессорско-преподавательского состава, внедрению в научно-образовательный процесс инновационных технологий и методов.
В целях формирования и развития знаний и навыков профессорско-преподавательского состава Академии в области педагогики, андрагогики и методики преподавания, а также осуществления научно-исследовательской деятельности организован семинар-тренинг на тему: «Развитие профессиональной мотивации».
Тренинг послужит укреплению потенциала профессорско-преподавательского состава Академии по подготовке и реализации образовательных программ, внедрению эффективных методов обучения, планированию и организации учебного процесса, и в целом,  развитию профессиональных компетенций.