Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining hududiy boshqarma boshliqlari o'rinbosarlari uchun masofaviy malaka oshirish kurslari
Bosh prokuratura Akademiyasida Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining hududiy boshqarma boshliqlari o'rinbosarlari uchun malaka oshirish kurslari boshlandi.
Mazkur kurslar Akademiyaning «ProAcademy» elektron axborot-ta'lim portali bazasida masofaviy ta'lim shaklida amalga oshirilmoqda.
O'quv kurslari dasturi jinoiy sxemalar va korrupsion qilmishlarni aniqlashda tizimli tahlil, surishtiruv va tezkor-qidiruv faoliyatini amalga oshirish, jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish, byudjet mablag'larini talon-toroj qilish, soliq va valyuta sohasidagi jinoyatlarga qarshi kurashishni tashkil etish masalalarini qamrab olgan.
Kurs davomida rahbar kadrlarning boshqaruvni tashkil etishga oid ko'nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan rahbarning liderlik salohiyati, vaqtni unumli boshqarish, jamoada ijobiy muhitni va psixologik barqarorlikni ta'minlash bo'yicha mashg'ulotlar nazarda tutilgan.
Kursni o'tkazishni lozim darajada tashkil etish maqsadida tinglovchilarga ishdan ajralmagan holda kursni o'tash tartibi, amaliy topshiriqlarni bajarish qoidalari tanishtirilib, ularning Akademiya professor-o'qituvchilari bilan doimiy aloqada bo'lish imkoniyatlarini ta'minlash choralari ko'rildi.

Дистанционные курсы повышения квалификации заместителей начальников территориальных управлений Департамента по борьбе с экономическими преступлениями
В Академии Генеральной прокуратуры начат курс повышения квалификации заместителей начальников территориальных управлений Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре.
Данный курс проводится в дистанционной форме обучения на базе электронного информационно-образовательного портала Академии «ProAcademy».
Программа учебных курсов включает вопросы проведения системного анализа в ходе расследования преступных схем и коррупционных деяний, организации дознания и оперативно-розыскной деятельности, противодействия преступлениям в сфере легализации преступных доходов, хищений бюджетных средств, налоговых и валютных преступлений.
Для развития управленческих компетенций руководящих кадров в рамках курса предусмотрены занятия по формированию лидерских качеств руководителя, эффективному управлению временем, обеспечению благоприятной среды в коллективе и психологической устойчивости.
В целях надлежащей организации курсов слушателям предварительно разъяснен порядок прохождения курсов без отрыва от работы, правила выполнения практических заданий, а также обеспечена постоянная связь слушателей с профессорско-преподавательским составом Академии.