Sultonov Oybek Sultonboyevichning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Sultonov Oybek Sultonboyevichning «12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura» ixtisosligi bo‘yicha «Dastlabki tergov organlarining profilaktik faoliyatini takomillashtirish» mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.31/31.01.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2023 yil 25 yanvar kuni soat 15:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Султонова Ойбека Султонбоевича
25 января 2023 года в 15:00 часов на заседании Научного совета Dsc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 при Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Султонова Ойбека Султонбоевича на тему «Совершенствование профилактической деятельности органов предварительного следствия» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация деятельности правоохранительных органов. Адвокатура».