Ibragimov Diyorbek Shuxrat o‘g‘lining yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Ibragimov Diyorbek Shuxrat o‘g‘lining “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Voyaga yetmaganlar haqidagi qonunchilik ijrosi ustidan prokuror nazoratini tashkillashtirish va uning huquqiy asoslarini takomillashtirish” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.31/31.01.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2023 yil 25 yanvar kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Ибрагимова Диёрбека Шухрат угли
25 января 2023 года в 10:00 часов на заседании Научного совета Dsc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 при Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Ибрагимова Диёрбека Шухрат угли на тему «Организация прокурорского надзора за исполнением законодательства о несовершеннолетних и совершенствование её правовых основ» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация деятельности правоохранительных органов. Адвокатура».