Аkademiya Kengashining birinchi yigʼilishi oʼtkazildi
Мажлисда Академиянинг 2022 йил иккинчи ярмида кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини оширишнинг замонавий тизимини яратиш, фаолиятни илмий-методик ва психологик жиҳатдан таъминлаш ҳамда бошқа соҳалардаги фаолияти таҳлил қилиниб, келгусидаги вазифалар белгилаб олинди.
Шунингдек, мажлис кун тартибидан Академияда ишлаб чиқилган ходимларнинг фаолияти самарадорлигини баҳолаш услубиётлари муҳокамаси, Академиянинг магистратура йўналишидаги тингловчиларининг диссертация мавзуларини кўриб чиқиш ва тасдиқлаш, магистратура йўналишидаги тингловчиларининг ўқув йилининг иккинчи семестрида Швециянинг Лунд университетида таҳсил олиши масалалари ўрин олди.
Академиянинг 2023 йилнинг 1-ярмига мўлжалланган иш режасида белгиланган вазифалар кўриб чиқилиб, тадбирларнинг муддатида, сифатли ва тўлиқ бажарилиши лозимлиги, бунда тегишли тармоқ раҳбарлари шахсан масъул эканлиги кўрсатиб ўтилди.
Шу билан биргаЎзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 28 ноябрдаги “Жиноятларни тергов қилиш соҳасида малакали кадрларни тайёрлашнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида”ги ПФ–257-сон Фармони билан тасдиқланган Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг фаолиятини самарали ташкил этиш бўйича “Йўл харитаси”да белгиланган вазифаларнинг ижросига оид масалалар муҳокама қилинди.

Состоялось первое заседание Совета Академии
В ходе заседания проанализирована деятельность Академии во втором полугодии 2022 года по созданию современной системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации, научно-методическому и психологическому обеспечению деятельности органов прокуратуры, а также определены задачи на перспективу.
Также обсуждены разработанные в Академии методики оценки эффективности работы сотрудников, рассмотрены и утверждены темы диссертационных исследований слушателей магистратуры Академии, а также вопрос обучения слушателей магистратуры в зарубежных учебных заведениях во втором семестре учебного года.
В повестке дня заседания также рассмотрены задачи, определенные в плане работы Академии на первое полугодие 2023 года, отмечена персональная отвественность руководителей структурных подразделений за своевременное, качественное и полное выполнение мероприятий.
Отдельное внимание уделено вопросам эффективной реализации задач, указанных в «Дорожной карте» по эффективной организации деятельности Правоохранительной академии Республики Узбекистан, утвержденной Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года «О введении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере уголовного розыска» № УП–257.