Navbatdagi fan soati boʼlib oʼtdi
Oʼzbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida anʼanaviy fan soati doirasida “Tadqiqot kontseptsiyasi, maqsad va vazifalarini shakllantirish, ilmiy tadqiqotning obʼekti va predmetini belgilash” mavzusida mahorat darsi oʼtkazildi.
Fan soati doirasida tadqiqot ishida belgilangan maqsad va vazifalardan kelib chiqib, tadqiqot mavzusi boʼyicha mavjud qonunchilik hujjatlari, amaliyot materiallari hamda boshqa amalga oshirilgan ilmiy ishlarni oʼrganish masalalari atroflicha koʼrib chiqildi.
Tadqiqotni amalga oshirish tizimi, tadqiqotni amalga oshirish yoʼnalishi, asosiy gʼoyalar hamda muammolarni yechimiga olib keluvchi yoʼllarni belgilab olish ilmiy tadqiqotni olib borishda muhim ekanligi muhokama qilindi.
Tadbirda nafaqat Аkademiyaning, shuningdek, Inson huquqlari boʼyicha Oʼzbekiston Respublikasi Milliy markazi, Oʼzbekiston Respublikasi Sudьyalar oliy kengashi huzuridagi Sudьyalar oliy maktabi doktorant va mustaqil izlanuvchilari ham ishtirok etishdi hamda ilmiy tadqiqotlari yuzasidan qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi.

Another scientific class took place
"The traditional subject of the research hour was held at the Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan, on the topic of "Formulating the Concept, Goals, and Objectives of Research, Determining the Object and Subject of Scientific Research".
During the research hour, the set goals and objectives of the research, as well as the relevant legal documents, practical materials, and other scientific works related to the research topic were discussed.
The importance of determining the system for conducting research, the direction of research, the main goals, and the ways to solve problems were emphasized to carry out scientific research.
The event was attended not only by the Academy, but also by the National Center for Human Rights of the Republic of Uzbekistan, the Higher School of Judges under the Supreme Court of the Republic of Uzbekistan, doctoral students, and independent researchers, who also received answers to their questions related to the scientific research."