Akademiya tinglovchisi – “Vorislik huquqi” tanlovi g‘olibi
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Notarial palatasi bilan hamkorlikda “Vorislik huquqi” aksiyasi doirasida sovrinli tanlov tashkil qilindi.
Tanlovning 1-bosqichida ishtirok etgan 3 mingga yaqin qatnashchilar orasidan savollarga qisqa vaqt ichida eng ko‘p to‘g‘ri javob bergan 30 nafar ishtirokchi elektron tizim orqali aniqlandi.
Keyingi bosqichda ularning ijodiy savollarga yozgan javoblari baholanib, natijalariga ko‘ra 11 nafar ishtirokchi tanlovning yakuniy bosqichida qatnashish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Tanlovning yakuniy bosqichi natijalariga ko‘ra faxrli 1-o‘rinni  O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasining “Prokurorlik faoliyati” mutaxassisligi tanglovchisi Asadov Azizbek Axmadovich qo‘lga kiritdi.
G‘olib bo‘lgan ishtirokchilar Adliya vazirligiga taklif etilib, diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

Academy student - winner of the "Right of Succession" competition
A prize competition was organized by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan in cooperation with the Notary Chamber of the Republic of Uzbekistan as part of the action "Right of Inheritance".
Among the 3,000 participants who participated in the 1st stage of the competition, 30 participants who answered the questions correctly in the shortest time were identified through the electronic system.
At the next stage, their answers to creative questions were evaluated, and according to the results, 11 participants had the opportunity to participate in the final stage of the competition.
According to the results of the final stage of the competition, Asadov Azizbek Akhmadovich, a candidate for the "Prosecutorship" specialty of the Master's Degree of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, won first place.
The winning participants were invited to the Ministry of Justice and awarded diplomas and souvenirs.