Akademiya tinglovchisi – “Vorislik huquqi” tanlovi g‘olibi
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Notarial palatasi bilan hamkorlikda “Vorislik huquqi” aksiyasi doirasida sovrinli tanlov tashkil qilindi.
Tanlovning 1-bosqichida ishtirok etgan 3 mingga yaqin qatnashchilar orasidan savollarga qisqa vaqt ichida eng ko‘p to‘g‘ri javob bergan 30 nafar ishtirokchi elektron tizim orqali aniqlandi.
Keyingi bosqichda ularning ijodiy savollarga yozgan javoblari baholanib, natijalariga ko‘ra 11 nafar ishtirokchi tanlovning yakuniy bosqichida qatnashish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Tanlovning yakuniy bosqichi natijalariga ko‘ra faxrli 1-o‘rinni  O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasining “Prokurorlik faoliyati” mutaxassisligi tanglovchisi Asadov Azizbek Axmadovich qo‘lga kiritdi.
G‘olib bo‘lgan ishtirokchilar Adliya vazirligiga taklif etilib, diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

Слушатель Академии – победитель конкурса «Наследственное право»
Министерством юстиции совместно с Нотариальной палатой Республики Узбекистан проведен призовой отбор в рамках акции «Наследственное право».
На первом этапе электронной системой по отбору кандидатов из 3 тысяч участников выявлены 30 человек, первыми правильно ответившие на наибольшее количество вопросов.
На следующем этапе рассмотрены и оценены их ответы на творческие вопросы и по результатам 11 кандидатов рекомендованы к участию в финальном отборе.
По итогам финального этапа конкурса первое место занял слушатель магистратуры Правоохранительной академии Республики Узбекистан по специальности «Прокурорская деятельность» Асадов Азизбек Ахмадович.
Победители конкурса были приглашены в Министерство юстиции, где награждены дипломами и памятными призами.