Amaliyotchi va tadqiqotchilarning talabalar bilan uchrashuvi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi vakillari tomonidan Namangan davlat universitetida “Huquqni muhofaza qilish sohasidagi oliy ta’limdan keyingi ta’lim instituti” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir Akademiya tomonidan Namangan viloyat prokuraturasi va Namangan davlat universiteti hamkorligida tashkil etildi. Davra suhbatida Akademiya, Namangan viloyat prokuraturasi xodimlari hamda Namangan davlat universiteti yuridik fakulteti professor-o‘qituvchilari, talabalari, magistrlari hamda tadqiqotchilari ishtirok etdilar.
Tadbir ishtirokchilariga oliy ta’limdan keyingi ta’lim instituti faoliyatiga oid qonun hujjatlari ijrosini ta’minlash, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida ilmiy tadqiqot ishlarini olib borishning ahamiyati va yaratilgan shart-sharoitlar haqida ma’lumot berildi.
Akademiya mustaqil izlanuvchilari orasida prokuratura organlari xodimlari salmog‘i ortib borayotganligi, bu esa o‘z navbatida ilm-fan, ta’lim va amaliyot integratsiyasiga xizmat qilayotganligi alohida ta’kidlandi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan davra suhbatida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

Meeting of practitioners and researchers with students
Representatives of the Law Enforcement Academy organized a roundtable discussion on the topic "Institute of Postgraduate Education in the Field of Law Enforcement" at Namangan State University.
The event was organized by the Academy in cooperation with the Namangan Regional Prosecutor's Office and Namangan State University. Employees of the Academy, Namangan regional prosecutor's Office, professors, students, masters, and researchers of the Law Faculty of Namangan State University took part in the round discussion.
The participants of the event were informed about the importance of ensuring the implementation of legal documents related to the activity of the post-secondary education institution, the importance of conducting scientific research at the Law Enforcement Academy, and the created conditions.
Among the independent researchers of the Academy, it was emphasized that the weight of the employees of the prosecutor's office is increasing, which, in turn, serves the integration of science, education, and practice.
During the open discussion, the students received detailed answers to the questions they were interested in.