Amaliyotchi va tadqiqotchilarning talabalar bilan uchrashuvi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi vakillari tomonidan Namangan davlat universitetida “Huquqni muhofaza qilish sohasidagi oliy ta’limdan keyingi ta’lim instituti” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir Akademiya tomonidan Namangan viloyat prokuraturasi va Namangan davlat universiteti hamkorligida tashkil etildi. Davra suhbatida Akademiya, Namangan viloyat prokuraturasi xodimlari hamda Namangan davlat universiteti yuridik fakulteti professor-o‘qituvchilari, talabalari, magistrlari hamda tadqiqotchilari ishtirok etdilar.
Tadbir ishtirokchilariga oliy ta’limdan keyingi ta’lim instituti faoliyatiga oid qonun hujjatlari ijrosini ta’minlash, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida ilmiy tadqiqot ishlarini olib borishning ahamiyati va yaratilgan shart-sharoitlar haqida ma’lumot berildi.
Akademiya mustaqil izlanuvchilari orasida prokuratura organlari xodimlari salmog‘i ortib borayotganligi, bu esa o‘z navbatida ilm-fan, ta’lim va amaliyot integratsiyasiga xizmat qilayotganligi alohida ta’kidlandi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan davra suhbatida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

Встреча практиков и исследователей со студентами
Представителями Правоохранительной академии Республики Узбекистан в Наманганском государственном университете организован круглый стол на тему: «Институт послевузовского образования в сфере правоохранительной деятельности».
Мероприятие организовано Академией совместно с прокуратурой Наманганской области и Наманганским государственным университетом. В работе круглого стола приняли участие сотрудники Академии, прокуратуры Наманганской области, профессорско-преподавательский состав, студенты, магистранты и исследователи юридического факультета Наманганского государственного университета.
Участники мероприятия проинформированы о ходе исполнения законодательства в сфере института послевузовского образования, особенностях и созданных условиях проведения научных исследований в Правоохранительной академии.
Отдельно отмечен рост количества самостоятельных соискателей из числа работников органов прокуратуры, что способствует интеграции науки, образовании и практики.
В ходе круглого стола, проведенного в форме открытого диалога, студенты получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы.