YEXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori vazifasini bajaruvchi bilan uchrashuv
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkilotining (YEXHT) O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori vazifasini bajaruvchi Xans-Ulrix Imning O‘zbekistondagi missiyasi yakunlanayotganligi munosabati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar Akademiya va YEXHT o‘rtasida yo‘lga qo‘yilgan samarali hamkorlikni qayd etib, milliy salohiyatni yanada oshirish maqsadida o‘zaro manfaatli faol hamkorlikni barcha yo‘nalishlarda davom ettirish muhimligini qayd etib o‘tdilar.
Akademiya rahbariyati birgalikda amalga oshirilgan loyihalar va hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga Xans-Ulrix Imning munosib hissa qo‘shganini e’tirof etib, buning uchun chuqur minnatdorchilik bildirib o‘tdi.

Встреча с исполняющим обязанности координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане
В Правоохранительной академии состоялась встреча с исполняющим обязанности Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане Хансом-Ульрихом Имом в связи с завершением его миссии в Узбекистане.
Стороны подчеркнули плодотворное сотрудничество, налаженное между академией и ОБСЕ, отмечена важность продолжения активного взаимодействия по всем направлениям, представляющим взаимный интерес в целях дальнейшего повышения национального потенциала в области трех измерений ОБСЕ.
Руководство академии выразило глубокую благодарность и признательность Хансу-Ульриху Иму за реализованные совместно проекты и внесенный ценный вклад в развитие партнерских отношений.