O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi doktoranti O.Shokirov tomonidan fan soati doirasida “Mahalliy vakillik va ijro organlari qarorlari qonuniyligini ta’minlashda prokuror nazorati hujjatlari” mavzusidagi dissertatsiya ishining taqdimoti o‘tkazildi.
Fan soatida Akademiya tadqiqotchilari, professor-o‘qituvchilar, hamkor tashkilot vakillari bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, Toshkent davlat yuridik universiteti, Sudyalar oliy maktabi, IIV Akademiyasi, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi milliy markazi professor-o‘qituvchilari va tadqiqotchilari ishtirok etishdi.
Muhokamada mahalliy vakillik va ijro organlari qarorlarining qonuniyligini ta’minlash ustidan prokuror nazorati sohasidagi dolzarb masalalar ko‘rib chiqildi.
Fan soati doirasida tadqiqotchilar mavzu doirasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Ishtirokchilar tomonidan bu turdagi tadbirlarni samarali ekanligini e’tirof etib, doimiy ravishda o‘tkazilishi yuzasidan taklif berildi.

Dissertation discussion within the scope of the science lesson
O.Shokirov, a doctoral student of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, presented his thesis work on the topic "Prosecutor control documents in ensuring the legality of decisions of local representation and executive bodies" within the science hour.
Researchers of the Academy, professors and teachers, representatives of partner organizations, Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan, Tashkent State Law University, Higher School of Judges, MIA Academy, professors and researchers of the National Center for Human Rights of the Republic of Uzbekistan participated in the science hour.
Current issues in the field of prosecutor's control over ensuring the legality of decisions of local representation and executive bodies were considered in the discussion.
As part of the science hour, researchers received answers to the questions they were interested in within the topic. The participants recognized the effectiveness of this type of event and offered to hold them regularly.