O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzodlar diqqatiga
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023 yil 6 apreldagi 143-sonli qarori bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risidagi Nizom talablaridan kelib chiqib, bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon (diktant) 2023 yil 12 iyul kuni Nukus shahri, Toshkent shahar va viloyatlar markazlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Imtihon o‘tkazish vaqti va manzillari haqida to‘liq ma’lumotni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining (https://my.uzbmb.uz/) maxsus elektron platformasi, shuningdek, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga kirish imtihonlari bilan bog‘liq yangiliklar bilan Akademiyaning rasmiy veb-sayti (www.proacademy.uz) orqali tanishib borishingiz mumkin.

Вниманию кандидатов, участвующих в отборе по направлению «Следственная деятельность» бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан
На основании требований Положения о порядке приема в бакалавриат и организации обучения в Правоохранительной академии Республики Узбекистан, утвержденного постановлением Кабинета Министров от 6 апреля 2023 года №143, специальный психологический отбор и письменный экзамен (диктант) по направлению «Следственная деятельность» бакалавриата Академии планируется провести 12 июля 2023 года в г.Ташкенте и г.Нукусе, а также в областных центрах.
С полной информацией о времени и местах проведения мероприятия, а также с новостями, связанными с приемом в бакалавриат Правоохранительной академии, можно ознакомиться в личном кабинете кандидата на электронной платформе Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан (https://my.uzbmb.uz/) и официальном сайте Академии (www.proacademy.uz).