O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzodlar diqqatiga
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023 yil 6 apreldagi 143-sonli qarori bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risidagi Nizom talablaridan kelib chiqib, bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon (diktant) 2023 yil 12 iyul kuni Nukus shahri, Toshkent shahar va viloyatlar markazlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Imtihon o‘tkazish vaqti va manzillari haqida to‘liq ma’lumotni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining (https://my.uzbmb.uz/) maxsus elektron platformasi, shuningdek, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga kirish imtihonlari bilan bog‘liq yangiliklar bilan Akademiyaning rasmiy veb-sayti (www.proacademy.uz) orqali tanishib borishingiz mumkin.

To the attention of candidates participating in the "Investigative Activities" bachelor's program of the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan
Based on the requirements of the Regulation on the procedure for admission and organization of training to the Bachelor of Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, approved by the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 143 of April 6, 2023, a special psychological test and a written exam (dictation) ) is planned to be held on July 12, 2023, in Nukus city, Tashkent city, and regional centers.
Full information about the time and locations of the exams can be found on the special electronic platform of the Agency for Evaluation of Knowledge and Skills under the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation (https://my.uzbmb.uz/), as well as news related to the entrance exams for the Bachelor of Law Enforcement Academy. You can visit the official website of the Academy (www.proacademy.uz).