O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida an’anaviy “Fan soati” doirasida Akademiya boshlig‘ining o‘rinbosari, yu.f.d., professor M.Mamasiddiqov tomonidan “Ilmiy-tadqiqot ishlariga qo‘yilgan talablar” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi.
Onlayn o‘tkazilgan ushbu tadbirda Akademiya va uning hamkorlari – TDYUU, Jamoat xavfsizligi universiteti, Inson huquqlari milliy markazi, Sudyalar oliy maktabi, IIV Akademiyacining doktorantlari, mustaqil izlanuvchilari va magistratura tinglovchilari qatnashdi.
“Fan soati” doirasida o‘tkazilgan ushbu tadbirda ilm-fanni rivojlantirishda nazariya va amaliyotning bir-biri bilan uzviy bog‘lash masalalari, ilmiy tadqiqotning maqsad va vazifalarini shakllantirish, obyekti va predmetini belgilash, uning metodlari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar berildi.
Ma’ruzachi tomonidan dissertatsiya va avtoreferatni tayyorlash, ularni rasmiylashtirishga quyiladigan talablar, tadqiqot natijalarini amaliyotgan joriy etish tartibi va talablari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar berildi.
Tadbir bahs-munozaralarga boy tarzda o‘tib, ishtirokchilar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Проведен мастер-класс в рамках «Научного часа»
В рамках устоявшейся в Правоохранительной академии Республики Узбекистан практики проведения «Научного часа», заместителем начальника Академии, д.ю.н., проф. М.Мамасиддиковым проведен мастер-класс на тему: «Требования к научно-исследовательским работам».
В онлайн мероприятии приняли участие докторанты, самостоятельные соискатели и слушатели магистратуры Академии, а также ее партнеров – ТГЮУ, Университета общественной безопасности, Национального центра по правам человека, Высшей школы судей, Академии МВД.
Лектором подробно представлена информация касательно подготовки диссертации и автореферата, требований к их оформлению, порядка и требований по внедрению результатов исследований.
Мероприятие сопровождалось активной дискуссией, где участники получили ответы на интересующие их вопросы.