O'zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining 2018 yil 7 avgustdagi buyrug'iga asosan Nigmadjanov Uygun Uchkunovich O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi boshlig'ining o'rinbosari lavozimiga tayinlandi.
U.Nigmadjanov 1981 yilda tug'ilgan, ma'lumoti oliy, huquqshunos. 2003 yilda Toshkent davlat yuridik institutini tamomlagan.
Prokuratura organlaridagi ish faoliyatini 2004 yilda Yunusobod tuman prokuraturasida boshlab, Toshkent shahar prokuraturasi organlarida turli lavozimlarda, 2007 yildan Bosh prokuratura bo'lim prokurori, boshqarma prokurori, katta prokurori, bo'lim boshlig'i o'rinbosari lavozimlarida faoliyat yuritgan.
2012 yildan shu vaqtgacha O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Xalqaro-huquqiy boshqarmasi boshlig'i lavozimida ishlagan.

В соответствии с приказом Генерального прокурора Республики Узбекистан от 7 августа 2018 года Нигмаджанов Уйгун Учкунович назначен заместителем начальника Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
У.Нигмаджанов родился в 1981 году, образование высшее, юрист. В 2003 году окончил Ташкентский государственный юридический институт.
Трудовую деятельность в органах прокуратуры начал в 2004 году в прокуратуре Юнусабадского района, занимал различные должности в органах прокуратуры города Ташкента. С 2007 года работал прокурором отдела, прокурором, старшим прокурором управления, заместителем начальника отдела Генеральной прокуратуры.
С 2012 года по настоящее время занимал должность начальника Международно-правового управления Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.