Hindiston Kriminalistika fanlari milliy universiteti bilan hamkorlik
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Toshkent davlat yuridik universiteti bilan hamkorlikda Hindiston Kriminalistika fanlari milliy universiteti (National Forensic Sciencec University) vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Hindistonlik hamkasblar Kriminalistika fanlari milliy universiteti, uning faoliyati, tuzilishi, kiberxavfsizlik, tergov va kriminalistika sohasidagi ilmiy salohiyati va yo‘nalishlari to‘g‘risida ma’lumot berishdi.
O‘z navbatida xorijiy mehmonlar Akademiya faoliyati, prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar, o‘quv infrastrukturasi hamda professor-o‘qituvchilar va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirildi.
Konstruktiv ruhda o‘tkazilgan tadbirda tomonlar kelgusida o‘zaro hamkorlikni nazarda tutadigan bitimni imzolash choralarini ko‘rishga kelishib olishdi.

Cooperation with the National University of Criminology of India
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan jointly with the Tashkent State Law University held a meeting with representatives of the National Forensic Sciences University of India (National Forensic Sciences University).
Foreign colleagues provided information about the National University of Criminology of India, its activities, structure, scientific potential and programs in the field of cybersecurity, criminology and crime investigation.
In turn, the guests were introduced to the activities of the Academy, the process of training employees of the prosecutor's office and investigation, new pedagogical methods and advanced teaching technologies, as well as infrastructure and conditions created for the teaching staff and students of the Academy.
The meeting was held in a constructive spirit, the parties agreed to take further measures to sign an appropriate agreement on mutual cooperation.