Hindiston Kriminalistika fanlari milliy universiteti bilan hamkorlik
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Toshkent davlat yuridik universiteti bilan hamkorlikda Hindiston Kriminalistika fanlari milliy universiteti (National Forensic Sciencec University) vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Hindistonlik hamkasblar Kriminalistika fanlari milliy universiteti, uning faoliyati, tuzilishi, kiberxavfsizlik, tergov va kriminalistika sohasidagi ilmiy salohiyati va yo‘nalishlari to‘g‘risida ma’lumot berishdi.
O‘z navbatida xorijiy mehmonlar Akademiya faoliyati, prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar, o‘quv infrastrukturasi hamda professor-o‘qituvchilar va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirildi.
Konstruktiv ruhda o‘tkazilgan tadbirda tomonlar kelgusida o‘zaro hamkorlikni nazarda tutadigan bitimni imzolash choralarini ko‘rishga kelishib olishdi.

Сотрудничество с Национальным университетом криминалистики Индии
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан совместно с Ташкентским государственным юридическим университетом проведена встреча с представителями Национального университета криминалистики Индии (National Forensic Sciencec University).
Зарубежными коллегами представлена информация о Национальном университете криминалистики Индии, его деятельности, структуре, научном потенциале и программах в сфере кибербезопасности, криминалистики и расследования преступлений.
В свою очередь, гости ознакомлены с деятельностью Академии, процессом обучения сотрудников органов прокуратуры и следствия, новыми педагогическими методами и передовыми технологиями обучения, а также инфраструктурой и условиями, созданными для профессорско-преподавательского состава и слушателей Академии.
Встреча прошла в конструктивном духе, стороны договорились в дальнейшем принять меры для подписания соответствующего соглашения о взаимном сотрудничестве.