Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv Akademiyasi rektori bilan uchrashuv
2023 yil 25 oktyabr kuni Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Akademiya rahbariyatining Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv Akademiyasi rektori Ye.K.Abil bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida o‘quv jarayonini tashkil etish, xodimlarning o‘zaro tajriba almashish mexanizmlarini rivojlantirish, loyiha boshqaruvini joriy etish va rivojlantirish, ta’lim muassasalarida korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida huquqiy ta’lim va tarbiya bo‘yicha tajriba almashish, xodimlar va tinglovchilarning stajirovkasini tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar ilmiy-ta’lim muassasalari o‘rtasidagi anglashuv va hamkorlik Memorandumi doirasida o‘zaro foydali munosabatlarni yanada rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Meeting with the Rector of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Kazakhstan
On October 25, 2023, the Administration of the Academy met with the Rector of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Kazakhstan E.K.Abil at the Law Enforcement Academy.
During the meeting, the issues of the organization of the educational process, the development of academic mobility, the exchange of experience in the implementation and development of project management, legal training and education in the field of anti-corruption, as well as the organization of internships for employees and trainees were discussed.
The parties expressed their readiness to further develop mutually beneficial relations within the framework of the Memorandum of Understanding and Cooperation between scientific and educational institutions.