“Zakovat intellektual klubi” NNT bilan hamkorlik kengaymoqda
Iqtidorli yoshlarning intellektual salohiyatini hamda mantiqiy bilimlarini yuksaltirish mamlakatimizda amalga oshirilayotgan yoshlarga oid davlat siyosatining eng muhim yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 20 yanvardagi PQ–96-son qarori bilan “Zakovat” intellektual o‘yini aholi o‘rtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylandi.
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida “Zakovat intellektual klubi” nodavlat notijorat tashkiloti hamda Akademiya o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum asosida Zakovat intellektual klubi vakillari o‘zi tomonidan tashkil etiladigan turnirlarga Akademiya talaba-tinglovchilarini tayyorlashadi, professor-o‘qituvchilarga intellektual o‘yinlarni tashkil etishda metodik ko‘mak berishadi.
Mazkur marosimdan so‘ng, Bakalavriat talabalari o‘rtasida Zakovatning O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi kubogi uchun o‘yin o‘tkazildi. O‘yinda jami
20 ta jamoa ishtirok etdi. Qizg‘in va murosasiz kechgan o‘yin natijalariga ko‘ra, g‘olib bo‘lgan jamoa Akademiya kubogi hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Cooperation with "Zakovat Intellectual Club" NGO is expanding
Raising the intellectual potential and logical knowledge of talented young people is one of the most important directions of the state policy on youth implemented in our country.
With the decision of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD-96 dated January 20, 2022, the intellectual game "Zakovat" has become a mass-educational movement among the population.
A memorandum of cooperation was signed between the "Zakovat Intellectual Club" a non-governmental non-profit organization and the Academy at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
Based on this memorandum, the representatives of the Zakovat Intellectual Club will prepare the students of the Academy for the tournaments organized by it, and provide methodical support to professors and teachers in the organization of intellectual games.
After this ceremony, a match was held for the Cup of Zakovat Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan among undergraduate students. Total in game
20 teams participated. According to the results of the hot and uncompromising game, the winning team was awarded the Academy Cup and valuable gifts.