“Zakovat intellektual klubi” NNT bilan hamkorlik kengaymoqda
Iqtidorli yoshlarning intellektual salohiyatini hamda mantiqiy bilimlarini yuksaltirish mamlakatimizda amalga oshirilayotgan yoshlarga oid davlat siyosatining eng muhim yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 20 yanvardagi PQ–96-son qarori bilan “Zakovat” intellektual o‘yini aholi o‘rtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylandi.
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida “Zakovat intellektual klubi” nodavlat notijorat tashkiloti hamda Akademiya o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum asosida Zakovat intellektual klubi vakillari o‘zi tomonidan tashkil etiladigan turnirlarga Akademiya talaba-tinglovchilarini tayyorlashadi, professor-o‘qituvchilarga intellektual o‘yinlarni tashkil etishda metodik ko‘mak berishadi.
Mazkur marosimdan so‘ng, Bakalavriat talabalari o‘rtasida Zakovatning O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi kubogi uchun o‘yin o‘tkazildi. O‘yinda jami
20 ta jamoa ishtirok etdi. Qizg‘in va murosasiz kechgan o‘yin natijalariga ko‘ra, g‘olib bo‘lgan jamoa Akademiya kubogi hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Расширение сотрудничества с ННО «Zakovat intellektual klubi»
Повышение интеллектуального потенциала, развитие логического мышления учащейся молодежи является одним из важнейших направлений реализуемой в нашей стране государственной молодежной политики.
Постановлением Президента Республики Узбекистан от 20 января 2022 года № ПП–96 интеллектуальная игра «Заковат» стала массовым просветительским движением среди населения.
В целях поддержки интеллектуальной молодежи, стимулирования развития интеллектуального потенциала и логических знаний студентов, слушателей и докторантов, Правоохранительной академией Республики Узбекистан подписан меморандум о сотрудничестве с ННО «Zakovat intellektual klubi».
На основании меморандума предусмотрены работы по оказанию содействия представителями Интеллектуального клуба студентам Академии в подготовке к организуемым интеллектуальным турнирам, а также методической поддержки профессорско-преподавательскому составу в организации интеллектуальных игр.
После церемонии подписания меморандума состоялась интеллектуальная игра «Заковат» на Кубок Правоохранительной академии Республики Узбекистан среди студентов бакалавриата. Всего в игре участвовало 20 команд. По итогам оживленной и бескомпромиссной игры команда-победитель награждена Кубком Академии и ценными подарками.