Majburiy ijro byurosi organlari tezkor xodimlari uchun tashkillashtirilgan navbatdagi o'quv kursi yakunlandi
2018 yil 16 avgustda Bosh prokuratura Akademiyasida navbatdagi o'quv kursining yakunlanishiga bag'ishlangan tadbir tashkillashtirildi.
"Majburiy ijro byurosi tezkor bo'linmalari tomonidan iste'molchilarning to'lov intizomiga rioya etishlari ustidan nazorat faoliyatining samaradorligini oshirish" mavzusidagi o'quv kursi Bosh prokuratura huzuridagi Majburiy ijro byurosi organlari tezkor xodimlari uchun tashkillashtirilgan edi.
Tadbirda Bosh prokuratura Akademiyasi hamda Majburiy ijro byurosining rahbariyati qatnashdi.
Tadbir mobaynida o'quv kursining majburiy ijro faoliyatidagi ahamiyatiga doir masalalarga to'xtalib o'tildi.
Tinglovchilar tadbirda so'zga chiqib, o'quv mashg'ulotlari jarayonida Akademiyaning professor-o'qituvchilari hamda Majburiy ijro byurosining tajribali xodimlaridan xizmat faoliyati uchun kerakli bilim va ko'nikmalarni olganliklarini ta'kidlab o'tdilar.

Завершен очередной учебный курс, организованный для оперативных сотрудников Бюро принудительного исполнения
16 августа 2018 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялось мероприятие, посвященное завершению очередного учебного курса по теме «Повышение эффективности контроля за соблюдением потребителями платежной дисциплины оперативными подразделениями Бюро принудительного исполнения» был организован для оперативных сотрудников Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре.
В мероприятии приняли участие руководство Академии Генеральной прокуратуры и Бюро принудительного исполнения.
В ходе проведения мероприятия обсуждались вопросы о важности учебного курса в деятельности принудительного исполнения.
Слушатели отметили, что в ходе обучения от преподавателей Академии и опытных работников Бюро принудительного исполнения получили знания и навыки, которые необходимы для осуществления деятельности.