Amaliy mahorat darslari davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan talabalarining kasbiy tayyorgarligi bo‘yicha bilim, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish va rivojlantirish maqsadida amaliy mashg‘ulotlar tizimli asosda o‘tkazilmoqda.
Navbatdagi amaliy mahorat darsi O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining harbiy xizmatchilari bilan hamkorlikda 1-bosqich talabalariga “Harbiy-vatanparvarlik tayyorgarligi” moduli doirasida “Otish tayyorgarligi” fani bo‘yicha o‘tkazildi.
Mashg‘ulotlar mobaynida talabalar o‘quv reja va dasturlarda belgilangan mavzular doirasida bugungi kunda mamlakatamizning huquqni muhofaza qiluvchi organlari va bo‘linmalarida mavjud Kalashnikov avtomati bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri tanishishga muyassar bo‘ldilar.
Mutaxassislar talabalarga qurollarning taktik-texnik xususiyatlari va umumiy tuzilishi, uning qismlari va mexanizmlarining vazifalari hamda shu kabi boshqa masalalarni atroflicha tushuntirib berdilar.

Продолжаются практические мастер-классы
Правоохранительной академией в целях формирования и развития у студентов профессиональных знаний, умений и навыков на системной основе проводятся практические занятия.
Очередной практический мастер-класс организован совместно с военнослужащими Национальной гвардии Республики Узбекистан в рамках модуля «Военно-патриотическая подготовка» по предмету «Огневая подготовка» для студентов 1-курса бакалавриата Академии.
В ходе занятий студенты в рамках определенной учебными планами и программами темы имели возможность ознакомиться с порядком применения автомата Калашникова, которое в настоящее время состоит на вооружении силовых и правоохранительных структур нашей страны.
Специалистами студентам всесторонне разъяснены тактико-технические характеристики и общее устройство оружия, функции частей и механизмов, а также другие подобные вопросы.