Amaliy mahorat darslari davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan talabalarining kasbiy tayyorgarligi bo‘yicha bilim, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish va rivojlantirish maqsadida amaliy mashg‘ulotlar tizimli asosda o‘tkazilmoqda.
Navbatdagi amaliy mahorat darsi O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining harbiy xizmatchilari bilan hamkorlikda 1-bosqich talabalariga “Harbiy-vatanparvarlik tayyorgarligi” moduli doirasida “Otish tayyorgarligi” fani bo‘yicha o‘tkazildi.
Mashg‘ulotlar mobaynida talabalar o‘quv reja va dasturlarda belgilangan mavzular doirasida bugungi kunda mamlakatamizning huquqni muhofaza qiluvchi organlari va bo‘linmalarida mavjud Kalashnikov avtomati bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri tanishishga muyassar bo‘ldilar.
Mutaxassislar talabalarga qurollarning taktik-texnik xususiyatlari va umumiy tuzilishi, uning qismlari va mexanizmlarining vazifalari hamda shu kabi boshqa masalalarni atroflicha tushuntirib berdilar.

Practical workshops are ongoing
In order to form and develop the knowledge, skills and qualifications of the Law Enforcement Academy, practical trainings are conducted on a systematic basis.
The next practical master class was held in cooperation with the military personnel of the National Guard of the Republic of Uzbekistan for the students of the 1st stage in the field of "Shooting Training" within the "Military-Patriotic Training" module.
During the training, students had the opportunity to get acquainted directly with the Kalashnikov assault rifle, which is available today in the Law Enforcement agencies and units of our country within the framework of the topics specified in the curriculum and programs.
The experts explained to the students the tactical and technical characteristics and general structure of weapons, the functions of its parts and mechanisms, and other similar issues.