Fransiya Respublikasi Milliy magistratura maktabi (ENM) va Turkiya Adolat akademiyasi delegatsiyalarining Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga tashrifi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etilganining bir yilligiga bag‘ishlangan xalqaro konferensiyani o‘tkazish doirasida Akademiyaga Fransiya Respublikasi Milliy magistratura maktabi (ENM) hamda Turkiya Adolat akademiyasi delegatsiyalarining tashrifi tashkil qilindi.
Delegatsiyalar Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish ishlari, o‘quv jarayonini tashkil etishdagi yangicha yondashuv va metodlar, shuningdek kriminalistik poligon, kiberlaboratoriya va boshqa maxsus o‘quv xonalari bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif yakunlari bo‘yicha tomonlar ta’lim hamda ilmiy-tadqiqot sohalarida hamkorlikni rivojlantirishga tayyor ekanliklarini qayd etib o‘tishdi.

Visit of delegations from the French National School for the Judiciary (ENM) and the Turkish Academy of Justice to the Law Enforcement Academy
As part of the International Conference dedicated to the anniversary of the foundation of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, delegations from the French National School for the Judiciary (ENM) and the Turkish Academy of Justice visited the Academy.
The delegations familiarized themselves with the main directions of the Academy's activities, efforts to implement a qualitatively new system of training, retraining, and professional development of law enforcement personnel, as well as new approaches and methods in organizing the educational process. They also explored the capabilities of the forensic polygon, cyber laboratory, and special facilities of the Academy.
At the end of the visit, the parties expressed readiness to expand cooperation in the educational and scientific research fields.