Fransiya Respublikasi Milliy magistratura maktabi (ENM) va Turkiya Adolat akademiyasi delegatsiyalarining Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga tashrifi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etilganining bir yilligiga bag‘ishlangan xalqaro konferensiyani o‘tkazish doirasida Akademiyaga Fransiya Respublikasi Milliy magistratura maktabi (ENM) hamda Turkiya Adolat akademiyasi delegatsiyalarining tashrifi tashkil qilindi.
Delegatsiyalar Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish ishlari, o‘quv jarayonini tashkil etishdagi yangicha yondashuv va metodlar, shuningdek kriminalistik poligon, kiberlaboratoriya va boshqa maxsus o‘quv xonalari bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif yakunlari bo‘yicha tomonlar ta’lim hamda ilmiy-tadqiqot sohalarida hamkorlikni rivojlantirishga tayyor ekanliklarini qayd etib o‘tishdi.

Визит делегаций Национальной школы магистратуры Франции (ENM) и Турецкой академии юстиции в Правоохранительную академию
В рамках Международной конференции, приуроченной к годовщине основания Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялись визиты делегаций Национальной школы магистратуры Франции (ENM) и Турецкой академии юстиции в Академию.
Делегации ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, работой по внедрению качественно новой системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников правоохранительной сферы, новыми подходами и методами организации образовательного процесса, а также возможностями криминалистического полигона, киберлаборатории и специальных помещений Академии.
По итогам визита стороны выразили готовность к расширению сотрудничества в образовательной и научно-исследовательской сферах.