O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi delegatsiyasi  kiberjinoyatchilikka qarshi kurashish masalalariga bag‘ishlangan Octopus-2023 xalqaro konferensiyasida (Buxarest shahri, Ruminiya) ishtirok etmoqda.
Octopus-2023 konferensiyasi kiberjinoyatchilikka qarshi kurashish sohasida dunyoning yetakchi ekspertlari, turli mamlakatlar huquqni muhofaza qiluvchi organlari mutaxassislari, olimlar va xususiy sektor vakillari uchun kiberjinoyatlarni tergov qilish bo‘yicha ilg‘or tajriba almashish uchun noyob platforma bo‘lib xizmat qiladi.
13-15 dekabr kunlari bo‘lib o‘tadigan uch kunlik konferensiya dasturi doirasida yalpi majlislar, dunyo mintaqalari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan seminarlar, jumladan, Osiyo mamlakatlari uchun alohida sessiya, shuningdek, kiberxavfsizlik va huquqni muhofaza qiluvchi organlar o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlik hamda kiberjinoyatchilik sohasidagi moliyaviy tekshiruvlarga doir keng ko‘lamli masalalarni qamrab oluvchi tematik muhokamalar rejalashtirilgan.
15 dekabr kuni bo‘lib o‘tadigan yakuniy marosimda Octopus-2023 konferensiyasi yakunlarini sarhisob qilish va bu boradagi xalqaro hamkorlikning keyingi qadamlarni belgilab olish rejalashtirilgan.

The delegation of the Academy is participating in the Octopus-2023 international conference
The delegation of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan is participating in the Octopus-2023 international conference (Bucharest, Romania) dedicated to combating cybercrime.
The Octopus-2023 conference will serve as a unique platform for the world's leading experts in the field of combating cybercrime, experts of law enforcement agencies of different countries, scientists and representatives of the private sector to exchange best practices in the investigation of cybercrimes.
The three-day conference program from December 13-15 will include plenary sessions, specialized workshops on world regions, including a separate session for Asian countries, as well as a wide range of issues related to cyber security and law enforcement cooperation and financial investigations in the field of cybercrime. recipient thematic discussions are planned.
At the final ceremony to be held on December 15, it is planned to summarize the results of the Octopus-2023 conference and determine the next steps of international cooperation in this regard.