Magistratura tinglovchilari “UzAuto Motors Powertrain” zavodida bo‘lishdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish Akademiyasi magistraturasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mutaxassisligi tinglovchilarining “O‘zavtosanoat” AJ tomonidan o‘tkazilgan Ochiq eshiklar kuni tadbiri doirasida “UzAuto Motors Powertrain” zavodiga tashrifi bo‘lib o‘tdi.
Magistratura tinglovchilari yurtimizda avtomobilsozlik sohasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot olish bilan birga, “O‘zavtosanoat” AJ va tizim korxonalarida korrupsiyaga qarshi kurashish yo‘nalishi bo‘yicha olib borilayotgan ishlar hamda korxonadagi Komplayens nazorat tizimi faoliyati bo‘yicha batafsil ma’lumotlar olishdi.
O‘quv-tanishuv tashriflari davomida magistratura tinglovchilari korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida olayotgan nazariy bilimlarini sohaviy amaliyotni bevosita o‘rganish orqali mustahkamlab olish imkoniga ega bo‘lishdi.

The students of the Master's degree visited the UzAutoMotorsPowertrain plant
Students of the magistracy of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan in the specialty "Corruption counteraction" visited the UzAutoMotorsPowertrain plant as part of the Open Day event organized by Uzavtosanoat JSC.
The students of the master's degree got acquainted with the work carried out in our country in the field of automotive industry, and also received detailed information about the activities of Uzavtosanoat JSC and the enterprises of the system in the field of combating corruption, in particular, the implementation and functioning of the compliance control system at the enterprise.
As part of the study visits, the students had the opportunity to consolidate their knowledge in the field of anti-corruption.