Akademiya xodimlari tomonidan respublikamizning barcha hududlarida hududiy prokuratura organlari hamda Yoshlar ishlari agentligi bilan hamkorlikda yoshlar bilan uchrashuvlar tashkil etildi.
Turkum tadbirlar yoshlarning huquqiy bilimlarini yuksaltirish, ularda vatanparvarlik hissini tarbiyalash, yoshlarning bilim olishlari uchun mavjud imkoniyatlar va yaratilgan shart-sharoitlar haqida xabardor qilish, shuningdek yoshlar muammolarini o‘rganish maqsadida tashkil etilgan.
Ochiq muloqot jarayonida yoshlar uchun dolzarb masalalar muhokama qilinib, ularning muammolari o‘rganildi. Mutaxassislar tomonidan yoshlarni qiziktirgan savollarga atroflicha javob berildi.

В регионах проведена серия мероприятий с участием молодежи
Сотрудниками Академии в сотрудничестве с местными органами прокуратуры, Агентством по делам молодежью во всех регионах страны организована серия встреч с молодежью.
Программа мероприятий направлена на повышение правовых знаний молодежи, воспитание чувств патриотизма и любви к своему народу, информирование об образовательных возможностях и созданных условиях, а также изучение проблем молодежи.
В процессе открытого диалога изучены актуальные для молодежи вопросы и имеющие место проблемы. Специалистами даны подробные ответы на интересующие участников вопросы.