Erasmus+ dasturining tanlovida g'alaba
Bosh prokuratura Akademiyasi va Lund universiteti (Shvetsiya) Yevropa Ittifoqining Erasmus+ ta'lim dasturi bo'yicha o'tkazilgan tanlovda navbatdagi g'oliblikni qo'lga kiritdilar.
Dastur tinglovchilar va o'qituvchilarning akademik harakatchanligini yanada rivojlantirish, qo'shma ta'lim dasturlarini amalga oshirish (double degree), xorijiy mutaxassislarni o'quv jarayoniga faol jalb yetish, Yevropa ECTS kredit tizimini (European Credit Transfer and Accumulation System) amalga oshirishga qaratilgan.
Ilgari hamkorlikda amalga oshirilgan Erasmus+ dasturi natijasida malakalardagi, ta'lim dasturlari va standartlaridagi, akademik semestr tuzilishidagi tafovutlar hamda hujjatlarni tan olish va o'quv predmetini topshirishdagi muammolarni hal etishga erishilgan edi.
Orttirilgan tajriba Akademiyada ta'lim jarayonining sifatini boshqarish tizimini takomillashtirish, bilim va innovatsion texnologiyalarning integratsiyalashuvi, akademik harakatchanlik dasturlari samaradorligi mezonlarini aniqlash asoslarini joriy etish imkonini berdi.
Shu munosabat bilan, Lund universiteti bilan yangi Erasmus+ 2020 dasturini amalga oshirish harakatchanlikni rag'batlantirish, shu jumladan masofaviy harakatchanlikni kengaytirish, innovatsiyalar va ilg'or tajriba almashish, ta'limning yuksak darajasi va unga erishishni ta'minlash, Bosh prokuratura Akademiyasining akademik kapitalini rivojlantirish va taraqqiy ettirishga yo'naltiriladi.

Победа в конкурсе по программе Erasmus+
Академия Генеральной прокуратуры и Лундский университет (Швеция) одержали очередную победу в конкурсе образовательной программы Европейского союза Erasmus+.
Программа направлена на дальнейшее развитие академической мобильности слушателей и преподавателей, реализацию совместных образовательных программ (double degree), активное вовлечение в образовательный процесс зарубежных специалистов, внедрение Европейской кредитной системы ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System).
Ранее, совместная реализация программы Erasmus+ позволила определить пути решения академических трудностей, связанных с различиями в квалификации, системе образовательных программ и стандартов, структуре академического семестра, признании выдаваемых документов и зачете дисциплин.
Приобретенный опыт позволил заложить основы совершенствования системы управления качеством образовательного процесса в Академии, интеграции знаний и инновационных технологий, определить критерии эффективности программ академической мобильности.
В этой связи, реализация новой программы Erasmus+ 2020 с Лундским университетом будет сфокусирована на поощрении мобильности, в том числе дистанционной, сотрудничество в области инноваций и обмена передовым опытом, достижение высокого уровня обучения и доступа к нему, развитие и продвижение академического капитала Академии Генеральной прокуратуры.