“Sport – tinchlik va do‘stlik elchisi” shiori ostida navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida talabalar va tinglovchilarning sportga bo‘lgan qiziqishini yuksaltirish, sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish, jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirish maqsadida mashhur sportchi ishtirokida “Sport - tinchlik va do‘stlik elchisi” shiori ostida navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi.
Bu safargi tadbir mehmoni O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining harbiy xizmatchisi, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan sport ustasi, Olimpiya o‘yinlari va Jahon chempionati sovrindori, IBF va WBA kamarlari sohibi, kapitan Murodjon Ahmadaliyev bo‘ldi.
Uchrashuv davomida sportchi o‘zining bosib o‘tgan mashaqqatli yo‘llari, erishgan yutuqlari, xizmat faoliyati va sport sohasini uyg‘unlikda olib borish, sport va jismoniy tarbiyani inson hayoti va har qanday sohadagi o‘rni va ahamiyati haqida o‘rtoqlashdi.
Tadbir iliq va ko‘tarinki ruhda o‘tdi, talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollariga yetarlicha javob oldilar.

"Sport is an ambassador of peace and friendship" the next meeting was held under the motto
Another meeting was held at the Law Enforcement Academy under the motto "Sports - ambassador of peace and friendship" with the participation of a famous athlete in order to increase the interest of students and listeners in sports, wide application of a healthy lifestyle, development of physical education and sports.
This time, the guest of the event was the military serviceman of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the master of sports served in Uzbekistan, the winner of the Olympic Games and the World Championship, the owner of the IBF and WBA belts, Captain Murodjon Ahmadaliev.
During the meeting, the sportsman shared his difficult path, his achievements, the harmony of service and sports, the role and importance of sports and physical education in human life and in any field.
The event was held in a warm and cheerful spirit, students received sufficient answers to all their questions.