Kiberjinoyatlarni tergov qilish bo‘yicha mahorat darsi
Buyuk Britaniya Qirollik prokuraturasi Terrorizmga qarshi kurashish boshqarmasi Kiberterrorizm bilan bog‘liq jinoyatlarini tergov qilish bo‘limi sobiq boshlig‘i Mark Keroll va Buyuk Britaniyaning O‘zbekistondagi elchixonasining terrorizmga qarshi kurashish bo‘limi xodimi Metyu Uillmor tomonidan Huquqni muhofaza qilish Akademiyasining “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha tahsil olayotgan bakalavriat va magistratura talabalari uchun “Kiberjinoyatlarni tergov qilish: Buyuk Britaniya tajribasi” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi.
Mazkur mahorat darsi interaktiv usulda o‘tkazilib, talabalarga axborot texnologiyalari sohasida sodir etiladigan jinoyatlarni tergov qilish bo‘yicha Buyuk Britaniya tajribasi, raqamli dalillarni olib qo‘yishning kriminalistik taktik qoidalari, voqea joyini ko‘zdan kechirish davomida qatnashadigan mutaxassislar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Mashg‘ulot yakunida talabalarning savollariga mutaxassis tomonidan to‘liq va har tomonlama javoblar berildi.

Cybercrime Investigation Masterclass
Mark Carroll, the former head of the Cyber Terrorism Investigation Unit of the UK Crown Prosecution Service's Counter-Terrorism Office, and Matthew Willmore, an employee of the Counter-Terrorism Unit of the British Embassy in Uzbekistan, for undergraduate and graduate students studying in the "Investigative Activities" field of the Law Enforcement Academy. A master class was held on the topic "Investigation of cybercrimes: UK experience".
This workshop was conducted in an interactive manner, providing students with detailed information on UK experience in IT crime investigations, forensic tactics for digital evidence recovery, and experts involved in crime scene investigations.
At the end of the session, the questions of the students were fully and comprehensively answered by the expert.