Huquqni muhofaza qilish akademiyasi jamoasi ekologik aksiyalarning faol ishtirokchisidir
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi xodimlari va tinglovchilari ekologik xavfsizlikni ta’minlash, ekologik vaziyatni yaxshilash, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish, ekologik vaziyat sifatini yaxshilash uchun qulay shart-sharoitlar yaratish, ekologik ong va madaniyatini yuksaltirishga qaratilgan tadbirlarda faol ishtirok etib kelmoqda.
Xususan, Akademiya jamoasi joriy yilning 25 mart kuni atrof-muhitga g‘amxo‘rlik qilish muhimligini eslatish va shu orqali Yerning tabiiy resurslarini saqlashga hissa qo‘shish maqsadida tashkil etilgan "Yer soati" aksiyasida ishtirok etdi.
Aksiya doirasida binoda bir soat davomida elektr energiyasi o‘chirildi, xodimlar yaqin atrofdagi ko‘cha va xiyobonlar bo‘ylab sayr qilishdi.
Bundan tashqari, joriy yilning 29 mart kuni Akademiya jamoasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 21 fevraldagi “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi”gi PF–37-son Farmoni ijrosi doirasida tashkil etilgan “Avtomobilsiz kun” aksiyasini faol qo‘llab-quvvatladi.
Avtomobil chiqindi gazlarining atrof-muhitga salbiy ta’sirini kamaytirish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, atrof-muhitni muhofaza qilish masalalariga jamoatchilik e’tiborini jalb qilish, shaharlarda avtomashinalar harakatini kamaytirish va jamoat transportini rivojlantirish maqsadida tashkil etilgan tadbir doirasida Akademiya xodimlari va talabalari ish va o‘qish joylariga jamoat transportidan foydalangan holda shuningdek piyoda kelishdi.
Akademiya bunday tadbirlarni muntazam ravishda o‘tkazib turadi, zero sayyoramiz resurslariga g‘amxo‘rlik qilish yo‘lidagi har bir qadam, shubhasiz bizning kelajagimizga o‘z ta’sirini qo‘rsatadi.

The collective of the Law Enforcement Academy is an active participant in environmental activities
Employees and students of the Law Enforcement Academy actively participate in activities aimed at ensuring environmental safety, improving the environmental situation, rational use of natural resources, creating favorable conditions for improving the quality of the environment, developing environmental awareness, and environmental culture.
For example, on March 25 of this year, Academy staff took part in the "Earth Hour" campaign as a reminder of the importance of careful treatment of the environment, thereby contributing to the preservation of the Earth's natural resources.
As part of the campaign, electricity was turned off in the building for one hour, and employees took a walk along nearby streets and alleys.
In addition, on March 29 of this year, the collective of the Law Enforcement Academy actively supported the "Car-Free Day" campaign, organized as part of the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 21, 2024, No. PD-37 "On the State Program for the Implementation of the Strategy "Uzbekistan - 2030" in the "Year of Support for Youth and Business".
As part of the campaign, organized to reduce the negative impact of vehicle exhaust emissions on the environment, promote a healthy lifestyle, draw public attention to environmental protection issues, reduce car traffic in cities, and develop public transport, employees and students of the Academy traveled to work using public transport and walking.
Similar actions by the Academy will be carried out regularly because every step towards careful use of the resources of our planet affects our future.